Wpadka francuskiej telewizji na gali Złotej Piłki. Pomylili piłkarza

Gala Złotej Piłki 2021 w paryskim Theatre du Chatelet oficjalnie się rozpoczęła. Przed nią zaproszone gwiazdy pojawiły się na ściance, gdzie pozowały do zdjęć. Francuska telewizja "L'Equipe" w trakcie transmisji pomyliło Pedriego z jego bratem.

Robert Lewandowski jest jednym z głównych faworytów do zdobycia Złotej Piłki w 2021 roku obok Leo Messiego, sześciokrotnego zdobywcy tej nagrody. Dziennikarze "Bilda" w poniedziałek 27 listopada przekazali informację, że reprezentant Polski na pewno znajdzie się w czołowej trójce plebiscytu. Wraz z Robertem Lewandowskim w Paryżu pojawiła się żona Anna, trener Julian Nagelsmann czy Oliver Kahn, prezes Bayernu Monachium.

Zobacz wideo ZŁOTA PIŁKA 2021. LEWANDOWSKI VS. MESSI. ZNAMY ZWYCIĘZCĘ [SEKCJA PIŁKARSKA #101]

Wpadka "L'Equipe" przed rozpoczęciem gali Złotej Piłki. Pomylili jednego z piłkarzy z członkiem rodziny

Kilkunastu nominowanych piłkarzy do Złotej Piłki oraz zaproszeni goście pojawili się w Paryżu w Theatre du Chatelet, aby obejrzeć galę. Wśród nich znalazł się Pedri, zdobywca nagrody Kopa Trophy (dla zawodników do lat 21), który zajął 24. miejsce w plebiscycie Złotej Piłki. Wcześniej zawodnik Barcelony został zdobywcą nagrody Golden Boy, która była przyznawana przez włoską gazetę "Tuttosport".

 

Francuska telewizja "L'Equipe" podczas transmisji postanowiła uwiecznić obecność Pedriego na gali Złotej Piłki. Kamery pomyliły jednak byłego zawodnika Las Palmas z jego bratem, który mu towarzyszy podczas całej uroczystości. Pedri z powodu urazu mięśnia czworogłowego uda nie wystąpi do końca 2021 roku i prawdopodobnie wróci do gry w zespole prowadzonym przez Xaviego Hernandeza dopiero w styczniu przyszłego roku.

Relacja z gali Złotej Piłki trwa w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: