"Fani będą zachwyceni zwycięzcą Złotej Piłki. On już jest" - zdradza naczelny France Football

Redaktor naczelny "France Football" udzielił wywiadu w programie Telefoot na temat zwycięzcy Złotej Piłki za rok 2021 i podsycił tylko spekulacje przed galą. - Fani piłki nożnej będą zachwyceni, kiedy poznają tożsamość tegorocznego triumfatora. Jestem o tym przekonany - powiedział Pascal Ferre.

Do ceremonii, na której zostanie wręczona Złota Piłka pozostało zaledwie kilkanaście godzin. Już w poniedziałek 29 listopada w Theatre du Chatelet w Paryżu odbędzie się uroczysta gala magazynu "France Football".

Zobacz wideo Fatalne informacje dla Lewandowskiego ws. Złotej Piłki! "Mają krótką pamięć"

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ nie ma jednego zdecydowanego faworyta, a kilku. Wśród nich znajduje się Robert Lewandowski, ale obok niego są wymieniane takie nazwiska jak Leo Messi, Karim Benzema czy Jorginho.

Redaktor naczelny "FF" odniósł się do wyników Złotej Piłki za 2021 rok. "Sam piłkarz był zachwycony"

Przed rozpoczęciem gali redaktor naczelny "France Football" Pascal Ferre udzielił wywiadu w programie piłkarskim Telefoot, ujawniając rąbka tajemnicy na temat zwycięzcy tegorocznej edycji i jednocześnie podsycił tylko spekulacje. Podkreślił w nim, że zwycięzca już został poinformowany o triumfie.

-  Fani piłki nożnej będą zachwyceni, kiedy poznają tożsamość tegorocznego triumfatora. Jestem o tym przekonany. Zwycięzca jest świadomy. Przeprowadziliśmy z nim już obszerny wywiad, zrobiono sesję zdjęciową. Wszystko zostało załatwione w ten sposób, aby nikt nas nie zauważył. Sam piłkarz był zachwycony, jak każdy zwycięzca - ujawnił Ferre. Na koniec zapytany, czy będzie to pierwsza Złota Piłka dla triumfatora, odparł: - Niezła próba.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Portal Sport.pl niedawno przeprowadził symulację plebiscytu Złotej Piłki z dziennikarzami, którzy nie biorą udziału w tegorocznym głosowaniu. Swoje głosy przesłało 54 dziennikarzy z całego świata. Wyniki wskazały, że trofeum przypadłoby Robertowi Lewandowskiemu. Lionel Messi przegrał z nim o 52 punkty.

Poprzednim triumfatorem Złotej Piłki był Leo Messi w 2019 roku. Rok temu z powodu pandemii koronawirusa gala została odwołania. Robert Lewandowski najwyższe miejsce zajął w 2015 roku, kiedy był czwarty. W przeszłości dwóch Polaków zajęło miejsca w pierwszej trójce. Byli to Kazimierz Deyna w 1974 i Zbigniew Boniek w 1982 roku.

Plebiscyt Złotej Piłki powstał w 1956 roku, kiedy po raz pierwszy został zorganizowany przez "France Football". Finałowa lista w 2021 roku liczy 30 nazwisk piłkarzy, a dziennikarze z całego świata (185) głosują na najlepszego z nich na podstawie trzech kryteriów: indywidualnych i drużynowych występów w ciągu roku, klasy piłkarza oraz ogólnej oceny kariery danego zawodnika. Gracz, który zajmie na liście pierwsze miejsce otrzyma od każdego dziennikarza sześć punktów, za drugie cztery punkty, za trzecie trzy, za czwarte dwa, a za piąte jeden.

Uroczysta gala magazynu "France Football", na której wręczona zostanie Złota Piłka za rok 2021, odbędzie się w poniedziałek 29 listopada. Rozpoczęcie tego wydarzenia zaplanowane jest na godzinę 20:30. Transmisja na żywo będzie dostępna na antenie TVP1 i TVP Sport oraz online na sport.tvp.pl i aplikacji TVP Sport. Zapraszamy również do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.