Sędzia "zaatakował" piłkarza. Kuriozalne sceny w finale Copa Libertadores [WIDEO]

Piłkarze Palmeiras po raz drugi z rzędu wygrali Copa Libertadores. W meczu finałowym doszło do kuriozalnych scen na boisku.

Była trzecia minuta dogrywki. Deyverson, 30-letni napastnik Palmeiras klęczał na murawie i trzymał się za plecy. Podszedł do niego sędzia i zwrócił mu uwagę. Po chwili napastnik z uśmiechem na ustach wstał, lekko starł się z rywalem i zaczął biec. Do zawodników podbiegł sędzia i klepnął w plecy Deyversona. Ten w teatralny sposób padł na boisko.

twitter.com/Bundesliga_ENHaaland strzelił gola, wskazał palcem w trybuny, a tam... Wymowny gest kibica [WIDEO]

Deyverson wykorzystał fatalny błąd Pereiry

- A tymczasem w finale Copa Libertadores Deyverson najpierw strzelił zwycięskiego gola (2:1 dla Palmeiras), a potem wyniósł nurkowanie na nowy, wyższy poziom - napisał na Twitterze Jakub Kręcidło, dziennikarz Canal+Sport.

W efektowniejszym stylu do finału doszli piłkarze Flamengo. W drodze do niego odnieśli komplet sześciu zwycięstw, zdobyli osiemnaście bramek, a stracili zaledwie trzy. Natomiast Palmeiras wygrało tylko trzy spotkania, a w półfinale wyeliminowało Atletico-MG po dwóch remisach (0:0 u siebie i 1:1 na wyjeździe).

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

W decydującym spotkaniu lepsi byli jednak zawodnicy Palmeiras. Już w piątej minucie prowadzenie dał im Raphael Veiga. W 72. minucie wyrównał najskuteczniejszy zawodnik rozgrywek - Gabriel Barbosa, który zdobył już jedenastą bramkę. W efekcie doszło do dogrywki. W niej Deyverson w 95. minucie wykorzystał fatalny błąd Andreasa Pereiry, byłego pomocnika Manchesteru United, który podał skiksował przy próbie podania do bramkarza i zdobył zwycięskiego gola.

Stanisław CzerczesowCzerczesow potwierdza. Chętnie objąłby stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski

Dla Palmeiras to drugi triumf z rzędu w tych rozgrywkach, a trzeci w historii klubu (po raz pierwszy w 1999 roku). Zostali również pierwszą drużyną od dwudziestu lat, której udało się wygrać trofeum dwa razy z rzędu. W 2000 i 2001 roku najlepsi byli piłkarze Boca Juniors.