Bramkarz ustanowił rekord Guinnessa. Niebywały wyczyn podczas meczu [WIDEO]

Alireza Beiranvand trafił do księgi rekordów Guinnessa. Irański bramkarz został uhonorowany za wznowienie piłki ręką z własnego pola karnego. 11 października 2016 roku popisał się niesamowitym wyrzutem na odległość ponad 60 metrów.

Alireza Beiranvand jest rezerwowym bramkarzem Boavisty. W obecnym sezonie zagrał w sumie tylko w sześciu meczach portugalskiej drużyny we wszystkich rozgrywkach i puścił w nich trzynaście bramek i zachował jedno czyste konto. Znacznie lepiej radzi sobie w reprezentacji Iranu, gdzie uzbierał już 49 występów (w 30 nie puścił bramki), a w jednym ze spotkań dokonał niesamowitego wyczynu, o którym jest teraz głośno.

Zobacz wideo Kto następcą Paulo Sousy? Kandydat wydaje się oczywisty. "Nigdy tego nie ukrywał"

Przemysław Frankowski z golem w meczu z OMFrankowski zawstydza gwiazdy PSG. Francuzi docenili Polaka

Beiranvand przeszedł do historii futbolu. "Najdalszy wyrzut piłki w meczu"

11 października 2016 roku wznawiał grę swojej reprezentacji od bramki. W pewnym momencie zdecydował się na wyrzut piłki prosto do swojego kolegi, który oddał później niecelne uderzenie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że golkiper posłał ją ręką na odległość 61,26 m! Po pięciu latach od tego zdarzenia jego nieprawdopodobnie osiągnięcie zostało docenione i trafiło do księgi rekordów Guinnessa. Nigdy wcześniej żaden bramkarz na świecie w oficjalnym meczu piłkarskim nie rzucił tak daleko.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Zobacz niesamowity wyrzut irańskiego bramkarza:

Rosja może być potężnie osłabiona w barażu z Polską. Wszystko zależy od FIFARosja może być potężnie osłabiona w barażu z Polską. Wszystko zależy od FIFA

Alireza Beiranvand został doceniony na początku tego tygodnia, czym pochwalił się jego klub, Boavista w mediach społecznościowych. "Najdalszy wyrzut piłki w meczu wynosi 61,26 m i został wykonany przez Alirezę Beiranvand, który wystąpił w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata 2018 pomiędzy Iranem a Koreą Południową na stadionie Aradi w Teheranie w dniu 11 października 2016 r." - czytamy na oficjalnej stronie klubu. Mecz zakończył się wówczas wygraną Iranu 1:0 po golu Sardara Azmuna.

Więcej o: