Trzaskowski chce wielkiej imprezy w Warszawie. "Mamy doświadczenie"

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy wyraził na Twitterze chęć organizacji mistrzostw Europy kobiet w piłce nożnej w 2025 roku. - Bycie miastem-gospodarzem piłkarskich mistrzostw Europy? Warszawa ma już w tym doświadczenie" - czytamy.

UEFA poinformowała w czwartek 4 listopada, że Polska jest jednym z krajów, które wyraziły chęć organizacji mistrzostw Europy kobiet w 2025 roku. Poza naszym krajem oferty wysłała też Francja, Szwajcaria, Ukraina oraz łączona Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji. Jednym z wymagań dla organizatorów jest posiadanie przynajmniej ośmiu stadionów, które mogłyby pomieścić co najmniej 15 tys kibiców. Oferty mogą być przedstawiane do października przyszłego roku, a ostateczny wybór zostanie dokonany w grudniu 2022 roku.

Zobacz wideo Borek: Ktoś próbuje to Lewandowskiemu wmówić. To jest absurd

Warszawa chce być miastem-gospodarzem podczas ME kobiet w 2025 roku. "Mamy w tym doświadczenie"

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy opublikował na Twitterze wpis, w którym umieścił pismo skierowane do prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, czyli Cezarego Kuleszy. Polityk wyraził w nim chęć organizacji mistrzostw Europy kobiet w 2025 roku. "Bycie miastem-gospodarzem piłkarskich Mistrzostw Europy? Warszawa ma już w tym doświadczenie. I mam nadzieję, że w 2025 r. będziemy mogli z tych doświadczeń skorzystać podczas kobiecego EURO 2025! Dziś oficjalnie zwróciłem się w tej sprawie do prezesa PZPN" - czytamy.

Trzaskowski w piśmie zobowiązuje się przygotować wymaganą infrastrukturę i podkreśla rangę całej imprezy dla stolicy Polski. "W imieniu Władz Miasta Warszawy (potencjalnego Miasta Gospodarza/Stadionu), w pełni deklaruję wolę ubiegania się o prawo organizacji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2025 roku. Miasto Warszawa zobowiązuje się opracować i przygotować we współpracy z operatorem stadionu, dedykowanym lotniskiem oraz hotelami i boiskami treningowymi niezbędne dokumenty aplikacyjne. Z pełną odpowiedzialnością klasyfikuje przedmiotowy projekt jako kwestię szczególnego zainteresowania i dużej wagi dla Miasta Warszawy zarówno w wymiarze lokalnym, jak i regionalnym" - pisze Trzaskowski.

Warszawa nie jest jedynym polskim miastem, które wyraziło chęć organizacji mistrzostw Europy w 2025 roku. Do władz PZPN-u wpłynęła aplikacja władz miasta Białystok, a po deklaracji Rafała Trzaskowskiego swoją chęć wyraziły również Tychy. "Mam nadzieję, że znajdziemy się w gronie miast-gospodarzy tego prestiżowego wydarzenia, tym bardziej że mamy już doświadczenie w organizacji imprez tej rangi" - powiedział prezydent miasta Andrzej Dziuba.

Więcej o: