Fabio Cannavaro zmienił zdanie w sprawie Złotej Piłki. "Wygra ktoś z nich"

Fabio Cannavaro w rozmowie z "Marką" wskazał trzech faworytów do zdobycia Złotej Piłki. - W 2020 oczywistym zwycięzcą był Lewandowski - dodał legendarny Włoch.

Wielkimi krokami zbliża się gala "France Football", podczas której wręczona zostanie Złota Piłka dla najlepszego piłkarza na świecie w roku 2021. Wielką szansę na nagrodę ma Robert Lewandowski. Może on zostać pierwszym Polakiem, który sięgnie po tę nagrodę. Konkurencja jest jednak mocna – oprócz Lewandowskiego faworytem do wygrania Złotej Piłki są m.in. Leo Messi, który z reprezentacją Argentyny wygrał Copa America, a także Jorghino, który sięgnął po Ligę Mistrzów z Chelsea i mistrzostwo Europy z reprezentacją Włoch.

Zobacz wideo Borek: Ktoś próbuje to Lewandowskiemu wmówić. To jest absurd

Fabio Cannavaro wskazał faworytów do Złotej Piłki

Wielu byłych piłkarzy i ekspertów dzieli się swoimi przewidywaniami z dziennikarzami. W rozmowie z "Marką" swoją najlepszą trójkę wytypował Fabio Cannavaro. - Messi wygrał Copa America i grał dobrze, ale Benzema i Lewandowski również są kandydatami. Nie widzę wyraźnego faworyta, ale wygra ktoś z tej trójki. W 2020 roku oczywistym wygranym był Lewandowski, ale teraz każdy może wygrać – powiedział Włoch.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że powyższa opinia Cannavaro różni się od tej, którą wygłosił w połowie października w rozmowie z "Tuttosport". Wtedy twierdził, że faworytem do zwycięstwa jest Leo Messi. - On jest absolutnym numerem jeden i był bohaterem wielkiego Copa America – mówił. Wyraził również radość, że blisko nagrody jest Jorginho, a w przyszłości po Złotą Piłkę może sięgnąć Gianluigi Donnarumma.

Fabio Cannavaro jest jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii włoskiego futbolu. Były zawodnik Interu, Juventusu czy Realu Madryt jest jednocześnie ostatnim obrońcą i ostatnim Włochem, który otrzymał Złotą Piłkę. Po zakończeniu piłkarskiej kariery został trenerem. 

Robert Lewandowski z szansą na historyczne osiągnięcie

Gala wręczenia Złotej Piłki odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 29 listopada. Udział w niej weźmie Robert Lewandowski. Portal Sport.pl niedawno przeprowadził symulację plebiscytu Złotej Piłki z dziennikarzami, którzy nie biorą udziału w tegorocznym głosowaniu. Swoje głosy przesłało 54 dziennikarzy z całego świata. Wyniki wskazały, że trofeum przypadłoby Robertowi Lewandowskiemu. Lionel Messi przegrał z nim o 52 punkty.

Poprzednim triumfatorem Złotej Piłki był Leo Messi w 2019 roku. Rok temu z powodu pandemii koronawirusa gala została odwołania. Robert Lewandowski najwyższe miejsce zajął w 2015 roku, kiedy był czwarty. W przeszłości dwóch Polaków zajęło miejsca w pierwszej trójce. Byli to Kazimierz Deyna w 1974 i Zbigniew Boniek w 1982 roku.

Plebiscyt Złotej Piłki powstał w 1956 roku, kiedy po raz pierwszy został zorganizowany przez "France Football". Finałowa lista w 2021 roku liczy 30 nazwisk piłkarzy, a dziennikarze z całego świata (185) głosują na najlepszego z nich na podstawie trzech kryteriów: indywidualnych i drużynowych występów w ciągu roku, klasy piłkarza oraz ogólnej oceny kariery danego zawodnika. Gracz, który zajmie na liście pierwsze miejsce otrzyma od każdego dziennikarza sześć punktów, za drugie cztery punkty, za trzecie trzy, za czwarte dwa, a za piąte jeden.

Więcej o: