Media: Lewandowski poleci na galę Złotej Piłki. Czas na historyczne osiągnięcie?

Jak dowiedział się "Przegląd Sportowy", Robert Lewandowski weźmie udział w gali wręczenia Złotej Piłki. Polak ma szansę na historyczne osiągnięcie i zostanie pierwszym Polakiem, który zostanie wybrany najlepszym piłkarzem na świecie.

Robert Lewandowski jest w kosmicznej formie. W 2021 roku w 51 spotkaniach zdobył 61 bramek i zanotował dziewięć asyst. Żaden inny napastnik - oprócz Polaka - nie zbliżył się nawet do jego liczb. Lewandowski stał się głównym faworytem do wygrania Złotej Piłki.

Zobacz wideo Fatalne informacje dla Lewandowskiego ws. Złotej Piłki! "Mają krótką pamięć"

Lewandowski weźmie udział w gali wręczenia Złotej Piłki

To, czy ją dostanie stanie się jasne w poniedziałek 29 listopada, kiedy odbędzie się gala wręczenia Złotej Piłki. Jak dowiedział się "Przegląd Sportowy", Robert Lewandowski będzie na niej obecny. Polak ma przybyć do stolicy Francji w poniedziałek i jeszcze tego samego dnia wziąć udział w wydarzeniu.

- To wielkie przedsięwzięcie z wieloma gośćmi z bardzo napiętym harmonogramem i wieloma wymogami. W tych warunkach nie mogę w tej chwili ogłosić, kogo dokładnie zobaczymy na sali. Mogę jedynie powiedzieć, że 70 nominowanych [łącznie w czterech kategoriach] wie o ceremonii i większość z nich powiedziała, że chętnie na nią przyleci - mówił dziennikarzowi Sport.pl, Kacprowi Sosnowskiemu Pascal Ferre, redaktor naczelny "France Football"

Oprócz Polaka szanse na triumf w plebiscycie mają też Jorginho i Leo Messi. Brazylijczyk z włoskim paszportem wygrał z Chelsea Liga Mistrzów, a z kadrą Euro 2020. Z kolei Messi to król strzelców La Ligi i Copa America (a Argentyna wygrała ten turniej).

Więcej treści sportowych znajdziecie na Gazeta.pl.

Warto dodać, że rok temu gazeta "France Football" odwołała plebiscyt z powodu pandemii. Lewandowski był największym poszkodowanym tej sytuacji, bo zdobył z Bayernem Monachium potrójną koronę. A także zgarnął korony króla strzelców Ligi Mistrzów, Bundesligi oraz Pucharu Niemiec. Otrzymał też tytuł "Piłkarza Roku UEFA".

Portal Sport.pl niedawno przeprowadził symulację plebiscytu Złotej Piłki z dziennikarzami, którzy nie biorą udziału w tegorocznym głosowaniu. Swoje głosy Dominikowi Senkowskiemu przesłało 54 dziennikarzy z całego świata. Wyniki wskazały, że trofeum przypadłoby Robertowi Lewandowskiemu. Lionel Messi przegrał z nim o 52 punkty. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA