Burza w Bundeslidze. Trener natychmiast rezygnuje z pracy. "Niepokój w klubie"

Markus Anfang nie jest już trenerem Werderu Brema. Szkoleniowiec natychmiast złożył rezygnację po tym, jak wszczęto przeciwko niemu śledztwo. Anfang i jego asystent są oskarżeni o używanie fałszywego paszportu covidowego.

W piątek "Bild" poinformował, że w sprawie Markusa Anfanga i jego potencjalnego przestępstwa zostało już wszczęte śledztwo. Sam szkoleniowiec miał być oburzony sprawą i w prywatnej rozmowie z działaczami Werderu zapewnił, że został w pełni zaszczepiony.

Zobacz wideo "10 sekund" ze Zbigniewem Bońkiem. Jak mu poszło?

- Podobnie jak każdy podwójnie zaszczepiony obywatel, otrzymałem dwa szczepienia w oficjalnym centrum szczepień i otrzymałem odpowiednią naklejkę w żółtej karcie szczepień. Potem zdigitalizowałem ją i oczywiście założyłem, że wszystko będzie w porządku. Mam wielką nadzieję, że temat szybko się wyjaśni - stwierdził Anfang, cytowany przez oficjalną klubu.

Z III ligi do wielkiego finału w trzy lata! Stworzyli potęgę w stolicy kiełbasyZ III ligi do wielkiego finału w trzy lata! Stworzyli potęgę w stolicy kiełbasy

Smaczku sprawie nadał oficjalny komunikat klubu. Werder poinformował w nim jedynie o rozpoczęciu śledztwa w sprawie oraz zamieścił w nim wypowiedź trenera. Klub ani jej nie skomentował, ani nie wyraził słów poparcia dla szkoleniowca.

Anfang odszedł z Werderu

W sobotę rano Anfang złożył jednak rezygnację, która została przyjęta przez władze klubu. Wraz ze szkoleniowcem odszedł też jego asystent, Florian Junge. Co ciekawe do rezygnacji doszło na kilka godzin przed ligowym meczem Werderu z Schalke 04.

"Powodem takiej decyzji jest śledztwo prowadzone przeciwko obu trenerom, które powoduje niepokój w klubie i wokół niego" - czytamy w oficjalnym komunikacie Werderu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- Ze względu na stresującą sytuację dla klubu, zespołu, mojej rodziny i mnie, zdecydowałem, że zakończę pracę w roli trenera Werderu Brema. Poprosiłem o natychmiastowe rozwiązanie mojego kontraktu i prośba ta została spełniona. Życzę klubowi zwycięstwa z Schalke i wszystkiego najlepszego w przyszłości - powiedział Anfang. 

Mario Balotelli postradał zmysły. Mario Balotelli postradał zmysły. "Gonił kolegów, żeby ich podpalić"

- Jest mi bardzo przykro, że mój czas w klubie dobiegł końca. Życzę wam wszystkiego najlepszego - dodał Junge.

Po 13 kolejkach 2. Bundesligi Werder zajmuje 8. miejsce z 19 punktami. Zespół traci sześć punktów do miejsca dającego bezpośredni awans do Bundesligi. Mecz z Schalke rozpocznie się w sobotę o 20:30.

Więcej o: