Znakomite wiadomości dla polskich kibiców! Wiemy, kto pokaże galę Złotej Piłki

Można już odliczać dni do rozpoczęcia gali Złotej Piłki. Telewizja Polska poinformowała, że będzie można ją obejrzeć na żywo na jej antenach. Gdzie i kiedy dokładnie będzie można śledzić to wydarzenie? [Transmisja TV, stream online]

Do ceremonii, na której zostanie wręczona Złota Piłka pozostało już zaledwie półtora tygodnia. Już w poniedziałek 29 listopada w Theatre du Chatelet w Paryżu odbędzie się uroczysta gala magazynu "France Football".

Zobacz wideo Domenech o Lewandowskim: Powinien mieć szanse na Złotą Piłkę

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ nie ma jednego zdecydowanego faworyta, a kilku. Wśród nich znajduje się Robert Lewandowski, ale obok niego są wymieniane takie nazwiska jak Leo Messi, Karim Benzema czy Jorginho.

Transmisja z gali Złotej Piłki na antenach TVP.  O której i kiedy? [Transmisja TV, stream online]

Świetne informacje przekazała Telewizja Polska. Ogłosiła, że zbliżającą się galę będzie transmitować na żywo. "Czy Robert Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę? Ceremonia wieńcząca plebiscyt "France Football" zbliża się wielkimi krokami. Już teraz możemy potwierdzić oficjalnie: transmisja gali 29 listopada na antenie Telewizji Polskiej" - czytamy na łamach portalu sport.tvp.pl.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Transmisja studia w TVP Sport i aplikacji mobilnej sport.tvp.pl rozpocznie się o godz. 19:00, natomiast bezpośrednia relacja z gali rozpocznie się od godz. 20:30 na kanałach TVP1, TVP Sport i w aplikacji sport.tvp.pl. Studio w Warszawie poprowadzi Sylwia Dekiert, komentatorem gali będzie Maciej Iwański, a wysłannikiem w Paryżu Jacek Kurowski.

Poprzednim triumfatorem Złotej Piłki był Leo Messi w 2019 roku. Rok temu z powodu pandemii koronawirusa gala została odwołania. Robert Lewandowski najwyższe miejsce zajął w 2015 roku, kiedy był czwarty. W przeszłości dwóch Polaków zajęło miejsca w pierwszej trójce. Byli to Kazimierz Deyna w 1974 i Zbigniew Boniek w 1982 roku.

Plebiscyt Złotej Piłki powstał w 1956 roku, kiedy po raz pierwszy został zorganizowany przez "France Football". Finałowa lista w 2021 roku liczy 30 nazwisk piłkarzy, a dziennikarze z całego świata (185) głosują na najlepszego z nich na podstawie trzech kryteriów: indywidualnych i drużynowych występów w ciągu roku, klasy piłkarza oraz ogólnej oceny kariery danego zawodnika. Gracz, który zajmie na liście pierwsze miejsce otrzyma od każdego dziennikarza sześć punktów, za drugie cztery punkty, za trzecie trzy, za czwarte dwa, a za piąte jeden.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.