16-latek uderzył sędziego w kluczowym meczu. Surowa kara po skandalu w Kaliszu

16-letni piłkarz SF Luboń, Krystian Sikora, który uderzył w brzuch arbitra podczas wyjazdowego meczu juniorów z KKS Kalisz, został surowo ukarany przez Wydział Dyscypliny WZPN na okres ośmiu miesięcy za "za czynne znieważenie sędziego".

W starciu decydującym o awansie do baraży Centralnej Ligi Juniorów KKS Kalisz prowadził 2:1 z SF Luboń po dwóch trafieniach Michała Ozdowskiego. W 74. minucie jeden z piłkarzy gości, Krystian Sikora, zadał sędziemu cios w brzuch. Po skandalicznym zdarzeniu mecz został natychmiast przerwany, a gracz został ukarany czerwoną kartką.

Zobacz wideo "Sousa zarabia 70 tysięcy euro miesięcznie, a chwalimy go za to, że gramy 10-15 minut pressingiem"

"Nie było to ostatnie, złe zachowanie drużyny gości. Rywale zniszczyli jedną z chorągiewek, a na zakończenie uszkodzili drzwi od swojej szatni" - przekazał portal kkskalisz.com.pl.

"Stanowczo potępiamy takie zachowania na boisku, a także poza nim. Apelujemy do władz Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej o wyciągnięcie wniosków z tych wydarzeń, a także o zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo arbitrów" - powiedział Robert Trzęsała, wiceprezes Kaliskiego Klubu Sportowego cytowany przez portal kalisz.naszemiasto.pl.

Później oświadczenie opublikowała również Szkoła Futbolu Luboń, odnosząc się do zachowania swojego piłkarza. "Działając w imieniu klubu Szkoła Futbolu Luboń, w związku z przerwaniem przez arbitra meczu barażowego, pragniemy wyrazić ubolewanie z powodu zdarzeń, jakie miały miejsce w czasie zawodów. Piętnujemy naganne zachowanie naszego gracza, który działał pod wpływem emocji" - czytamy dalej na łamach serwisu.

"W związku z powyższym, został on zawieszony w trybie natychmiastowym na okres 3 miesięcy w prawach zawodnika naszego klubu. Liczymy na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości związanych z tą sytuacją, a klub przedstawi swoje stanowisko po analizie materiału video. Jednocześnie z żalem stwierdzamy, że gospodarze nie stanęli na wysokości zadania jako organizatorzy tak ważnego meczu. Prowokacyjne zachowania pozostawiamy bez komentarza. Liczymy na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i przepraszamy wszystkich, którzy mogli poczuć się urażeni zachowaniem naszych zawodników oraz sztabu szkoleniowego" - dodano w komunikacie.

Piłkarz SF Luboń został dotkliwie ukarany przez Wydział Dyscypliny WZPN

Zachowanie 16-letniego piłkarza została także poddane analizie przez Wydział Dyscypliny Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, który dotkliwie ukarał Krystiana Sikorę. Junior SF Luboń został zdyskwalifikowany na osiem miesięcy za czynne znieważenie sędziego poprzez uderzenie w brzuch podczas meczu KKS 1925 Kalisz - SF Luboń, barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów, o czym poinformował na Twitterze były polski sędzia, Rafał Rostkowski.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wszystko wskazuje na to, że wynik meczu będzie zweryfikowany jako walkower 3:0 dla KKS Kalisz. "Rezultat starcia zostanie zweryfikowany przez Wydział Gier i Ewidencji WZPN" - napisano na profilu klubu na Facebooku.

Jeżeli tak się stanie, to drużyna zagra w barażach o Centralną Ligę Juniorów U17 z triumfatorem rozgrywek ligowych z województwa zachodniopomorskiego.

 W pierwszym meczu między SF Luboń a KKS Kalisz padł remis 1:1. Klub prowadzony przez Adriana Wawrzyniaka okazał się najlepszy w grupie ligi wojewódzkiej, kończąc fazę zasadniczą z kapitalnym bilansem 10 wygranych, jednego remisu i tylko jednej porażki. 

Więcej o: