Argentyna w meczu z Brazylią zapewniła sobie awans na mundial w Katarze

Argentyna zremisowała bezbramkowo w meczu eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Dzięki innym wynikom Argentyńczycy zapewnili sobie już awans do przyszłorocznego turnieju.

Mecz Argentyny z Brazylią w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze miał rozgrzewać kibiców. Wszyscy pamiętają wydarzenia z września, gdy kilka minut po rozpoczęciu spotkania mecz został przerwany, gdy na murawie pojawiła się policja i przedstawicie sanepidu, żądając deportacji Argentyńczyków grających w Premier League, którzy nie poddali się obowiązkowej kwarantannie. Do tej pory nie podjęto żadnych decyzji związanych z wynikiem tamtego spotkania.

Jeszcze przed rozpoczęciem wtorkowego meczu było jasne, że nie wystąpi w nim Neymar, który w poniedziałek zgłosił ból w lewym udzie. Dla Brazylijczyków to jednak nie był wielki problem - mają już zapewniony awans do mistrzostw w Katarze. Argentyńczycy także są w doskonałej sytuacji, bo nad trzecim w tabeli Ekwadorem mieli już osiem punktów przewagi.

Więcej o eliminacjach do mistrzostw świata przeczytasz także na Gazeta.pl

Argentyna pewna awansu na mistrzostwa świata!

Sam mecz nie porwał. Choć obydwie drużyny miały swoje okazje na zdobycie bramek, jednak Fred trafił jedynie w poprzeczkę, a strzał Messiego z dystansu pewnie obronił Alisson. Nie zabrakło jednak kontrowersji - w 33. minucie Otamendi uderzył łokciem Raphinhę. I choć Brazylijczyk natychmiast zalał się krwią, Argentyńczyk nie zobaczył nawet kartki.

Dzięki innym wynikom Argentyńczycy zapewnili sobie już awans do mistrzostwa świata w Katarze. Kolumbijczycy stracili punkty, remisując bezbramkowo z Paragwajem, Ekwador wygrał na wyjeździe 2:0 z Chile, a Urugwaj przegrał 0:3 z Boliwią.

10. Wenezuela 7 pkt., 9:25

Do końca eliminacji w Ameryce Południowej pozostały jeszcze cztery kolejki. Pierwsze cztery zespoły awansują bezpośrednio na mistrzostwa świata, piąty zagra w meczu barażowym.