Znamy potencjalnych rywali Polaków w barażach o awans na MŚ. Tak wygląda rozstawienie

Tego można było się spodziewać. Reprezentacja Polski po kompromitacji w meczu z Węgrami (1:2) straciła szansę na rozstawienie w barażach o awans na mundial w Katarze. Polakom nie pomogły drużyny, które rozgrywały swoje spotkania we wtorek.

Nie tak miało wyglądać zwieńczenie eliminacji mistrzostw świata w Katarze w wykonaniu reprezentacji Polski. Nasza kadra skompromitowała się, przegrywając w poniedziałek kluczowe spotkanie w kwestii rozstawienia w barażach z Węgrami 1:2. Była to pierwsza porażka Polaków na Stadionie Narodowym od ośmiu lat. Wtedy to dokładnie 5 marca 2014 roku drużyna prowadzona jeszcze przez Adama Nawałkę przegrała w meczu towarzyskim ze Szkocją 0:1 po bramce Scotta Browna.

Zobacz wideo Irracjonalny hype wokół Matty'ego Casha. "Mnie to przeraża"

Polacy tracą miejsce wśród rozstawionych. Wielki sukces Walijczyków

Po porażce z Węgrami nic już nie zależało od nas. Nasi kadrowicze musieli liczyć na korzystne wyniki wtorkowych spotkań. Trzeba było się oglądać przede wszystkim na Turcję, która mierzyła się na wyjeździe z Czarnogórą, Norwegię grającą z Holandią i Walię walczącą w Cardiff z Belgią. Niestety szczęście nie sprzyjało Polakom i wszystko ułożyło się nie po naszej myśli. 

Robert Lewandowski i Leo MessiGwiazdy zabrały głos ws. Złotej Piłki. "Mam już dość wręczania jej Messiemu"

Po pierwsze, na niekorzyść Polaków ułożył się mecz w Cardiff, w którym Walijczycy zremisowali z Belgią 1:1 i przeskoczyli naszą reprezentacji, dołączając jako ostatni zespół do grona rozstawionych. Po drugie spotkanie z Czarnogórą 2:1 wygrali Turcy, którzy co prawda nie wywalczyli rozstawienia, ale i tak wyprzedzili Polaków w tabeli drugich miejsc. 

Tak wygląda sytuacja w polskiej grupie el. ME U-21. Kapitalna forma kadryTak wygląda sytuacja w polskiej grupie el. ME U-21. Kapitalna forma kadry

Ostatecznie więc drużyny, które będą rozstawione w barażach to: Portugalia, Szkocja, Włochy, Rosja, Szwecja i Walia. Pozostałe drużyny, które nie będą rozstawione to: Turcja, Polska, Macedonia Północna, Ukraina oraz dwie drużyny z Ligi Narodów, czyli Austria i Czechy. Taki układ oznacza więc, że w półfinale marcowych baraży zagramy z rywalem z grona rozstawionych i przede wszystkim pierwszy mecz rozegramy na wyjeździe. 

Ostateczna tabela drugich miejsc europejskich el. MŚ 2022

  1. Portugalia 17 punktów
  2. Szkocja 17 pkt
  3. Włochy 16 pkt
  4. Rosja 16 pkt
  5. Szwecja 15 pkt
  6. Walia 15 pkt
  7. Turcja 15 pkt
  8. Polska 14 pkt
  9. Macedonia Płn. 12 pkt
  10. Ukraina 12 pkt

Rozstawienie wywalczyły drużyny z miejsc 1-6.

Więcej o: