Katastrofa Włochów w el. MŚ 2022! Szwajcarzy wzięli wszystko

Włosi jedynie bezbramkowo zremisowali z Irlandią Północną w Belfaście. W ten sposób mistrzowie Europy zaprzepaścili szansę na bezpośredni awans na mistrzostwa świata i zagrają w marcowych barażach.

Reprezentacja Włoch w dwóch listopadowych meczach zaprzepaściła szansę na bezpośredni awans na mistrzostwa świata. W piątek gracze Roberto Manciniego zremisowali 1:1 ze Szwajcarią, a w decydującym meczu zawiedli po raz kolejny i tylko zremisowali bezbramkowo z Irlandią Północną.

Zobacz wideo Mural Sport.pl z Kazimierzem Górskim

A to właśnie w grupie C panowała w poniedziałek najgorętsza atmosfera w eliminacjach mistrzostw świata. Kwestia bezpośredniego awansu mogła zależeć od wysokości zwycięstw Włochów z Irlandią Północną i Szwajcarii z Bułgarią. 

Aby myśleć o awansie, Szwajcarzy i Włosi potrzebowali wygranej, choć to mistrzowie Europy byli w lepszej sytuacji ze względu na korzystniejszy bilans bramek. Ostatecznie jednak zaprzepaścili tę szansę i to ich grupowi rywale, którzy pewnie wygrali 4:0, cieszą się teraz bezpośredniego awansu. Drużyna prowadzona przez Roberto Manciniego będzie musiała natomiast przebrnąć przez marcowe baraże.

Przegrana z Węgrami, ale utrzymane drugie miejsce. Końcowa tabela grupy ITak wygląda ostateczna tabela "polskiej" grupy el. MŚ 2022

Tabela grupy C europejskich el. MŚ 2022

  1. Szwajcaria 8 meczów, 18 punktów, bilans bramkowy 15:2
  2. Włochy 8, 16 pkt, 13:2
  3. Irlandia Północna: 8, 9 pkt, 6:7
  4. Bułgaria: 8, 8 pkt, 6:14
  5. Litwa: 8, 3 pkt, 4:19

Końcówka eliminacji MŚ. Wysokie zwycięstwo Anglików, niespodzianka na Hampden Park

W pozostałych grupach, w których mecze także rozgrywane były w poniedziałek, w kwestii awansu nic się nie zmieniło. Do sporej niespodzianki doszło jednak na Hampden Park, gdzie robiący furorę w eliminacjach Duńczycy niespodziewanie przegrali w grupie F ze Szkotami 0:2. Był to pierwszy niewygrany w tych eliminacjach mecz drużyny Kaspera Hjulmanda.

 

Oprócz tego zobaczyliśmy jeszcze wysokie zwycięstwo Anglików nad San Marino 10:0, które tylko przypieczętowało bezpośredni awans na MŚ. W pozostałych spotkaniach Izrael pokonał 3:2 Wyspy Owcze, Austria 4:1 Mołdawię, a Albania 1:0 Andorę. 

Poland Hungary WCup 2022 SoccerJednoznacznie o Wojciechu Szczęsnym w reprezentacji Polski. "Legenda głosi" [OCENY]

Znamy więc już niemal komplet drużyn, które wywalczyły bezpośredni awans na mundial ze strefy europejskiej. We wtorek poznany natomiast już komplet, ponieważ tego dnia odbędą się ostatnie spotkania w grupach D, G i E. Tam również dojdzie do kilku ciekawych meczów o baraże lub bezpośredni awans.

Więcej o: