Wielka sensacja w el. MŚ. "Zasłużony awans, moc". "Sousa do Portugalii?"

Reprezentacja Serbii awansowała na mistrzostwa świata! Kadra prowadzona przez Dragana Stojkovicia pokonała 2:1 Portugalię. - Finał barażów: Sousa do Portugalii? - czytamy na Twitterze.

Reprezentacja Serbii potrzebowała wygranej, żeby awansować na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Kadra prowadzona przez Fernando Santosa z kolei mogła zadowolić się remisem, aby być już pewnym gry na mundialu. Lepiej spotkanie rozpoczęła Portugalia, wykorzystując błąd Nemanji Gudelja w drugiej minucie. Wówczas bramkę zdobył Renato Sanches. Jeszcze w pierwszej połowie odpowiedział Dusan Tadić, a w 90. minucie awans Serbom zapewnił Aleksandar Mitrović.

Zobacz wideo To może być nowa gwiazda reprezentacji Polski. "Euforia wśród kibiców"

Serbia tym samym jest ósmą reprezentacją, która zapewniła sobie awans do mistrzostw świata przez eliminacje. Poza gospodarzem, czyli Katarem, tej sztuki dokonała Dania, Niemcy, Brazylia, Belgia, Francja, Chorwacja i Hiszpania.

Twitter komentuje awans Serbii na mundial w Katarze. "Zasłużony awans"

"Nieśmieszny tweet o zemście za karnego Błaszczykowskiego - wyślij" - napisał Radosław Przybysz, dziennikarz TVP Sport.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

"Serbia - MOC! Znakomity występ w Lizbonie. I awans, gratulacje. Portugalia w barażach. Ciekawe" - twierdzi Rafał Wolski, komentator Viaplay.

"Finał barażów: Sousa do Portugalii?" - pyta Bożydar Iwanow, dziennikarz Polsatu Sport.

"Mundial bez Cristiano Ronaldo i Portugalii? Do tego jeszcze daleko, ale w tych barażach nie ma marginesu błędu" - uważa Jakub Seweryn, dziennikarz Sport.pl.

"Brawo dla Serbów, kapitalny mecz, świetne eliminacje. Zasłużony awans" - to z kolei wpis Szymona Janczyka z weszlo.com.

"Na papierze ta Portugalia ma taką moc, że "grozić" jej powinien półfinał mistrzostw świata, a nie półfinał turnieju barażowego. Jedna z najciekawszych kadr obecnie, Paweł Sołsza zrobiłby maszynkę" - uważa Mateusz Rokuszewski, dziennikarz weszlo.com.

"Portugalia nie miała aż takiego bogactwa i dobrobytu w ofensywie. Marnuje to Fernando Santos" - uważa Dominik Piechota z newonce.sport.

Więcej o: