Mbappe znów przeszedł do historii! Pierwszy taki występ od 63 lat!

Kylian Mbappe znów przeszedł do historii piłki nożnej. Wyrównał rekord goli w meczu dla reprezentacji Francji, który przetrwał już 63 lata!

W sobotni wieczór Francja w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata grupy D zmierzyła się przed własną publicznością z Kazachstanem. Gospodarze nie mieli żadnych problemów ze zwycięstwem i rozgromili rywali aż 8:0 i zapewnili sobie awans na mundial.

Mbappe wyrównał niesamowity rekord

Jednym z bohaterów meczu był właśnie Kylian Mbappe. Francuski gwiazdor PSG po zaledwie dwóch kwadransach pierwszej połowy miał hat-tricka (pierwszego w karierze w kadrze). Po przerwie zdobył jeszcze czwartego gola. Oprócz tego miał również asystę przy trafieniu Karima Benzemy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Kylian Mbappe wyrównał rekord reprezentacji Francji, który trwał aż 63 lata. Dotychczas jego autorem był Just Fontaine. W 1958 roku w meczu o brązowy medal mistrzostw świata z RFN, strzelił aż cztery bramki, a Francuzi wygrali aż 6:3. Fontaine został też królem strzelców mundialu, z aż 13 golami

Mbappe został też pierwszym zawodnikiem Francji od 11 października 1985 roku, który zdobył trzy bramki dla Trójkolorowych w oficjalnym spotkaniu. Wtedy dokonał tego Dominique Rocheteau.

Znakomitą grę Mbappe docenili dziennikarze. Od prestiżowego dziennika L'Equipe otrzymał wymarzoną notę 10. Dołączył do wąskiego grona, jedenastu zawodników, którym udała się ta sztuka.

Mimo popisu strzeleckiego, Mbappe z czterema trafieniami zajmuje dopiero 23. miejsce wśród najskuteczniejszych zawodników eliminacji do mistrzostw świata. z 11 golami prowadzi Memphis Depay, a drugi jest Robert Lewandowski (osiem trafień).