Niemcy reagują. "Skasowani przez Polskę. Potrójny szok"

Spotkanie w ramach eliminacji mistrzostw Europy w 2023 roku pomiędzy reprezentacjami Polski i Niemiec do lat 21 zakończyło się w niespodziewany sposób. Biało-czerwoni pokazali się ze świetnej strony i wygrali aż 4:0. Niemieckie media nie zostawiły suchej nitki na faworyzowanych piłkarzach zza naszej zachodniej granicy.

Dwa trafienia Adriana Benedyczaka, a także po jednym golu Michała Skórasia i Kacpra Kozłowskiego - tak w skrócie wyglądało spotkanie rozgrywane na Mechatronik Arena w niemieckim Aspach. Niespodziewana wygrana odbiła się szerokim echem nie tylko w polskich, ale także niemieckich mediach.

Zobacz wideo To może być nowa gwiazda reprezentacji Polski. "Euforia wśród kibiców"

"Nokaut", "Niemcy skasowani"

Dziennik "Bild" dobitnie ocenił postawę niemieckich piłkarzy. "Jak dzieci we mgle. W gęstej mgle w Aspach nasi chłopcy nie nadążali" - napisano. Wydarzenia boiskowe opisano jedynie słowem "nokaut", zaś sam mecz "był trudny do oglądania w telewizji z powodu mgły" - ocenili dziennikarze.

Gazeta "TZ" napisała z kolei, że "młodzi Niemcy zostali skasowani przez Polskę". Gazeta wskazała również, że była to pierwsza porażka niemieckiej młodzieżówki od 14 miesięcy, a jednocześnie najwyższa porażka od sześciu lat. Wcześniej w taki sposób młodzi Niemcy zostali upokorzeni w 2015 roku, kiedy to przegrali 0:5 z Portugalią.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

"Polska najsilniejszym przeciwnikiem w grupie"

Portal Fussball-nachrichten.de napisał krótko - "klęska i falstart". Serwis w relacji meczowej napisał, że Niemcy skomplikowali sobie sytuację w grupie, choć w dalszym ciągu zajmują pierwsze miejsce. W polskiej kadrze najwięcej pochwał otrzymał strzelec dwóch pierwszych bramek Adrian Benedyczak, którego występ oceniono jako "świetny".

Niemiecki oddział Sky napisał natomiast o "potrójnym szoku na początku i czerwonej kartce". Przypomniano również słowa trenera Antonio Di Salvo sprzed mecze, który mówił, że "Polska jest najsilniejszym przeciwnikiem w grupie".

Po pięciu kolejkach reprezentacja Polski do lat 21 ma na swoim koncie 10 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy B. Liderem wciąż są Niemcy z 12 "oczkami" na koncie. Taki sam dorobek ma Izrael, który w tej chwili plasuje się na drugiej lokacie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA