"Polski mecz roku. Mocno popracował na transfer do Bundesligi". Reakcje na Niemcy - Polska

Reprezentacja Polski do lat 21 zaprezentowała się ze znakomitej strony i rozbiła rówieśników z Niemiec aż 4:0 w piątej kolejce eliminacji mistrzostw Europy, które w 2023 roku odbędą się w Rumunii i Gruzji. W sieci nie zabrakło przychylnych komentarzy w stronę biało-czerwonych.

Przed rozpoczęciem spotkania to Niemcy byli zdecydowanymi faworytami. W czterech poprzednich spotkaniach odnieśli cztery przekonujące zwycięstwa, strzelając w nich aż 17 bramek. Polacy z kadry U-21 z kolei mieli na koncie dwa zwycięstwa, jeden remis i porażkę.

Adrian BenedyczakKim jest Adrian Benedyczak? Rozbił Niemców w kilka minut. Buffon zachwycony

Młodzi Polacy rozbijają Niemców

Pojedynek na Mechatronik Arena w niemieckim Aspach rozpoczął się dla biało-czerwonych wręcz wyśmienicie. Po zaledwie kwadransie biało-czerwoni prowadzili aż 3:0 za sprawą dwóch trafień Adriana Benedyczaka i gola Michała Skórasia. Jakby tego było mało, w 19. minucie czerwoną kartkę obejrzał Jean-Manuel Mbom, dzięki czemu Polacy przez długi czas grali w przewadze.

Gospodarze tego meczu, pomimo gry w osłabieniu próbowali strzelić choćby bramkę kontaktową. Do końca spotkania jednak nie udała im się ta sztuka, a zamiast tego w 90. minucie Kacper Kozłowski ustalił wynik meczu na 4:0, dobijając tym samym faworyzowanych gospodarzy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Pochwały w stronę kadry U-21. "Fantastyczna sprawa"

W sieci nie zabrakło komentarzy chwalących postawę biało-czerwonych w tym meczu. "Momentami Niemcy, mimo gry w osłabieniu, trochę nami kręcili, ale pocieszające jest to, że finalnie nie straciliśmy gola, a kilku naszych piłkarzy - Kamiński, Benedyczak, Bogusz czy Skóraś - wyglądało bardzo solidnie na tle piłkarzy grających w pierwszych składach w Bundeslidze" - ocenił Tomasz Urban.

"Polski mecz roku. Bez kitu" - napisał Jacek Stańczyk. "Świetne wejście Kozłowskiego, staliśmy się inną drużyną. Śpiewak też dobrze" - skomentował z kolei Przemysław Michalak. "Niezależnie od kategorii wiekowej, 4:0 z Niemcami na ich terenie to zawsze fantastyczna sprawa. Fajna promocja dla wielu chłopaków z naszej kadry. Piękny wieczór" - dodał Kuba Polkowski.

Znakomite spotkanie rozegrał Jakub Kamiński. Młodzieżowiec Lecha Poznań asystował przy obu trafieniach Adriana Benedyczaka, a ponadto wyróżniał się praktycznie przez cały mecz. "Kuba Kamiński mocno popracował na transfer do Bundesligi. I cóż że bez gola" - ocenił Łukasz Olkowicz.

Mecz Niemcy - Polska w el. EuroPolska rozbiła Niemcy 4:0 na wyjeździe! Nie mamy pojęcia, co się stało. Coś wspaniałego

Po pięciu kolejkach reprezentacja Polski do lat 21 ma na swoim koncie 10 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy B. Liderem wciąż są Niemcy z 12 "oczkami" na koncie. Taki sam dorobek ma Izrael, który w tej chwili plasuje się na drugiej lokacie.