Wpadka Wieczystej Kraków. Zespół Franciszka Smudy zgubił punkty

Zawodnicy Wieczystej Kraków notują zauważalną obniżkę formy. Po wysokiej porażce w Pucharze Polski drużyna prowadzona przez Franciszka Smudę niespodziewanie straciła punkty w lidze, zaledwie remisując 2:2 z KS-em Chełmek.

W ostatni wtorek zespół ze stolicy Małopolski doznał dotkliwej porażki w 1/16 finału Pucharu Polski, przegrywając w derbach miasta aż 0:5 z Garbarnią Kraków. Poważnej kontuzji kolana doznał w tym spotkaniu były reprezentant PolskiSławomir Peszko, z którego usług Franciszek Smuda nie mógł skorzystać w ligowym meczu.

Druga ligowa wpadka Wieczystej Kraków

Niedzielny pojedynek Wieczystej z KS-em Chełmek nie układał się po myśli gości, którzy dwukrotnie musieli gonić wynik. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:1 po bramkach michała Burego i Tomasza Kustry. Dla drużyny z Krakowa gola strzelił Dawid Linc. Na pięć minut przed końcem spotkania remis gościom zapewnił Jakub Bąk.

Wieczysta Kraków straciła punkty dopiero po raz drugi w tym sezonie. Wcześniej zespół ze stolicy Małopolski stracił dwa "oczka" we wrześniu, remisując na wyjeździe 2:2 z Orłem Ryczów. Mimo to pewnie prowadzi w tabeli Keeza IV ligi z 47 punktami na koncie. Drugie miejsce zajmuje ekipa Wiślanie Jaśkowice z 36 punktami.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Jeśli Wieczysta zachowa formę do końca sezonu, najpewniej o awans na wyższy szczebel rozgrywkowy powalczy w barażach z rezerwami Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. "Słonki" obecnie są zdecydowanym liderem stawki w grupie zachodniej.

KS Chełmek - Wieczysta Kraków 2:2 (2:1)

1:0 - Michał Bury 8'
1:1 - Dawid Linca 31'
2:1 - Tomasz Kustra 45'
2:2 - Jakub Bąk 85'