FIFA podejmuje decyzję ws. gry Matty'ego Casha dla Polski. Dokumenty gotowe

W poniedziałek Matty Cash doczekał się pierwszego powołania do reprezentacji Polski po uzyskaniu obywatelstwa. Tego samego dnia angielska federacja wysłała zaświadczenie do siedziby PZPN, które następnie ma trafić do FIFA. We wtorek z kolei 24-latek odebrał tymczasowy paszport w polskiej ambasadzie w Londynie.

Powołanie Matty'ego Casha przez Paulo Souse na listopadowe mecze eliminacyjne z Andorą i Węgrami nie jest ostatnim krokiem, jaki 24-latek musi wykonać przed debiutem w biało-czerwonych barwach. Aby mogło się to stać, zawodnik musi dopełnić jeszcze szereg formalności.

Zobacz wideo Burza wokół powołania Casha. Polska może stracić wielkie talenty [SEKCJA PIŁKARSKA #93]

Franciszek SmudaTo był najważniejszy mecz w historii Wieczystej. Ekipa Smudy upokorzona

PZPN wysyła pismo do FIFA ws. Matty'ego Casha 

PZPN posiada już niemal wszystkie wymagane dokumenty. W poniedziałek do siedziby federacji dotarło zaświadczenie z Anglii, w którym zapewniono, że Matty Cash w przeszłości nie grał w tamtejszych reprezentacjach. We wtorek 24-latek odebrał z kolei tymczasowy paszport, który uzupełni dokumentację w chwili, gdy PZPN wyśle pismo do FIFA.

Interia informuje, że PZPN otrzymał zaświadczenie nie od The Football Association, a od Aston Villi. Klub z Birmingham mocno przyczynił się do tego, że odpowiedź Anglików była tak szybka. W cały proces zaangażowała się szefowa departamentu administracji "The Villans" Sharon Barnhurst, która osobiście skontaktowała się z przedstawicielami FA.

Zbigniew BoniekMedia: PZPN zapłacił za proces Zbigniewa Bońka kilkaset tysięcy złotych

Wśród dokumentów, jakie PZPN ma złożyć do FIFA - a o czym informuje Interia - znajdują się również m.in. oświadczenie Casha o chęci gry w reprezentacji Polski oraz skan paszportu jego babci, Janiny Kalisiewicz. Ostatnim wymaganym dokumentem jest potwierdzenie obywatelstwa, które PZPN-owi dostarczy ambasada. Jeśli uda się dopiąć wszystkie szczegóły we wtorek, tego samego dnia FIFA otrzyma wszystkie wymagane dokumenty i wtedy podejmie oficjalną decyzję ws. gry Casha dla Polski - która powinna być formalnością.

Więcej o: