Michał Listkiewicz jest blisko nowego klubu. Zagranicznego!

Piłkarski obieżyświat Michał Listkiewicz może już wkrótce obrać kurs na Turcję. Były prezes PZPN, a obecnie wiceprezes Bałtyku Gdynia miałby zostać doradcą zarządu Trabzonsporu.

Były prezes PZPN Michał Listkiewicz pracował już w Armenii oraz Czechach, gdzie był szefem sędziów. Obecnie jest natomiast wiceprezesem Bałtyku Gdyni oraz szefem Polskiego Związku Teqballu. Już wkrótce czekać go może kolejna interesująca, zagraniczna praca, ale w nieco innej roli.

Zobacz wideo Kontrowersje po półfinale Euro 2020! Listkiewicz punktuje sędziego. "Był jak grzybiarz"

Zbigniew BoniekMedia: PZPN zapłacił za proces Zbigniewa Bońka kilkaset tysięcy złotych

Michał Listkiewicz zostanie doradcą zarządu Trabzonsporu?  "Bliżej niż dalej" 

Jak poinformował kilka dni temu portal trojmiasto.pl, Listkiewicz otrzymał ofertę pracy w tureckim Trabzonsporze. Były prezes PZPN miałby być doradcą zarządu lidera ligi tureckiej. - Mogę jedynie powiedzieć, że doszło do kurtuazyjnych rozmów. Na ten moment trudno mówić o finalizacji. Na razie skupiam się na pracy w Bałtyku - zdradził Listkiewicz w rozmowie z portalem meczyki.pl. Według doniesień Tomasz Włodarczyka jego praca w Turcji jest niemal przesądzona. "Słyszę, że jednak bliżej niż dalej" - napisał na Twitterze. 

Jak w praktyce miałaby wyglądać jego rola w Trabzonsporze? Listkiewicz miałby być doradcą zarządu, a na pracę poświęcałby 10 dni w miesiącu. Trabzonspor to aktualny lider ligi tureckiej z przewagą czterech punktów nad Hatayasporem. Klub jest uznawany za najbardziej "polski" z tureckich ekip, gdyż w przeszłości jego gwiazdami byli Mirosław Szymkowiak, Arkadiusz Głowacki czy Adrian Mierzejewski. Występowali tam także bracia Brożkowie. 

Więcej treści sportowych i nie tylko znajdziesz na Gazeta.pl

Listkiewicz był prezesem PZPN-u w latach 1999-2008. W 2007 roku wszedł w skład ośmioosobowej Komisji Sędziowskiej FIFA. Był także szefem sędziów w Armenii oraz Czechach. Pracę u naszych południowych sąsiadów zakończył w 2018 roku. Od tego czasu był skupiony na działalności w Polsce. 

Więcej o: