Nowa "ręka Boga". I to znów Diego. Włosi nie dowierzają [WIDEO]

Drużyna Napoli do lat 16 zremisowała w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach 2:2 ze swoimi rówieśnikami z AS Romy. Do wyrównania doprowadził w samej końcówce spotkania Diego Pinzolo. Problem w tym, że uderzył piłkę ręką. W Neapolu od razu rozpoczęły się nawiązania do "ręki Boga", czyli legendarnego zagrania Maradony.

Prawdziwą burzę we Włoszech wywołało spotkanie drużyn U-16 Napoli i AS Romy. Temperatura tego pojedynku okazała się być równie wysoka co niedzielny pojedynek seniorskich drużyn z tych klubów w Serie A, który również zakończył się remisem, ale 0:0. 

Zobacz wideo Ile zarabia trener piłki nożnej w Polsce?

Napoli U-16 remisuje z rówieśnikami z AS Romy. "Ręka Boga" młodego piłkarza z Neapolu

Ogromne kontrowersje wywołała sytuacja z samej końcówki spotkania. Na sekundy przed zakończeniem tego pojedynku drużyn młodzieżowych 2:1 prowadziła AS Roma. Wtedy to sędzia podyktował rzut rożny dla Napoli. Młody zawodnik z Neapolu posłał dośrodkowanie w pole karne, które wykorzystał jeden z jego kolegów.

Juve traci gola w ostatniej minucieKatastrofa Juventusu w ostatniej minucie! Pierwsza w historii porażka z Sassuolo w Turynie!

Nie byłoby w tym nic wyjątkowego gdyby nie fakt, że młody piłkarz uderzył piłkę ręką. Sędzia tego jednak nie zauważył i w żaden sposób nie zareagował. Wywołało to wściekłość, a zarazem rozpacz w szeregach drużyny z Rzymu. Młodzi piłkarze AS Romy od razu dopadli do sędziów i próbowali wytłumaczyć im całą sytuację, ale na nic się to zdało. Arbiter zaliczył trafienie na 2:2 i zakończył spotkanie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Chiellini o wygwizdaniu bramkarza kadry Włoch na San Siro: To nie było odpowiednie zachowanieChiellini o wygwizdaniu bramkarza kadry Włoch na San Siro: To nie było odpowiednie zachowanie

Nagranie tej bramki od razu obiegło sieć i wywołało burzliwą dyskusję we Włoszech. W Rzymie są oburzeni takim zagraniem ze strony młodego zawodnika Napoli. W Neapolu natomiast od razu doszukali się nawiązań do legendarnej "ręki Boga" Diego Maradony, który w ten sam sposób zdobył bramkę w pamiętnym ćwierćfinale w Meksyku w 1986 przeciwko Anglii. Nawiązania te wzmocnił przede wszystkim fakt, że młody strzelec bramki w spotkaniu z Romą również ma na imię... Diego. Jego nazwisko natomiast to Pinzolo. 

Więcej o: