Cudowny gol klubowego kolegi Polaka. Niczym Zlatan! [WIDEO]

W 32. kolejce rozgrywek MLS ekipa Portland Timbers pokonała u siebie 2:0 drużynę San Jose Earthquakes. Gola ustalającego wynik meczu strzelił Dairon Asprilla, który wykorzystał poważny błąd bramkarza i popisał się cudownym uderzeniem z przewrotki.

Zespół Jarosława Niezgody zakończył serię trzech kolejnych porażek i odniósł zwycięstwo, które może okazać się kluczowe w kontekście walki o miejsca gwarantujące udział w fazie play-off. Na listę strzelców wpisywali się Yimmi Chara i Dairon Asprilla, a trafienie tego drugiego szybko stało się hitem w sieci.

Przepiękny gol przewrotką

W 55. minucie kolumbijski skrzydłowy walczył o piłkę z bramkarzem San Jose Earthquakes Jamesem Marcinkowskim. Początkowo wydawało się, że golkiper wyszedł z tej sytuacji obronną ręką, ale ostatecznie wypuścił piłkę z rąk, z czego rywal po chwili skorzystał w najlepszy z możliwych sposobów.

Asprilla dobiegł do piłki i postanowił uderzyć przewrotką sprzed pola karnego. Bramkarz i obrońcy gości nie zdążyli zareagować, dzięki czemu gracze Portland Timbers cieszyli się z drugiego trafienia. Internauci słusznie zauważyli, że gol ten w dużym stopniu przypomina pamiętną bramkę, jaką Zlatan Ibrahimović strzelił w meczu reprezentacji Szwecji z Anglią.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Kolejny występ Jarosława Niezgody

12 minut w tym spotkaniu rozegrał Jarosław Niezgoda, dla którego był to 11 występ w tym sezonie MLS. Dotychczas były napastnik Legii Warszawa dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców - w meczach z Realem Salt Lake City (6:1) i Interem Miami (1:0).

Zespół Portland Timbers zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli konferencji zachodniej MLS. San Jose Earthquakes plasuje się dopiero na 10. miejscu. Liderem tabeli jest ekipa Sporting Kansas City, która na ten moment ma tyle samo "oczek" co Seattle Sounders.