Największe upokorzenie Lewandowskiego w klubowej karierze. Tego jeszcze nie było

Sensacyjnym wynikiem zakończyło się spotkanie 1/16 finału Pucharu Niemiec pomiędzy Borussią Moenchengladbach i Bayernem Monachium. Mistrzowie kraju przegrali na wyjeździe aż 0:5. Była to najwyższa porażka, jaką w swojej klubowej karierze poniósł Robert Lewandowski.

Po 21. minutach Bawarczycy przegrywali już 0:3, kiedy to na listę strzelców wpisywali się Ramy Bensebaini (dwa gole) i Kouadio Kone. W drugiej połowie koncert gospodarzy trwał, a dwa kolejne trafienia Breela Embolo dobiły Bayern, a mecz zakończył się wręcz sensacyjnym wynikiem na korzyść Borussii Moenchengladbach.

Germany Soccer CupBayern upokorzony w Pucharze Niemiec! Przegrał 0:5! A Lewandowskiego jakby nie było

Historyczny wynik dla Bayernu i Lewandowskiego

W XXI wieku Bawarczycy jeszcze nigdy nie przegrali różnicą aż pięciu goli. Trzykrotnie w tym czasie przegrywali za to 1:5 (z Eintrachtem w 2019 roku, z Wolfsburgiem w 2009 roku i Schalke 04 w 2002 roku). Wynik 0:5 padał w meczach z ich udziałem sześć razy w historii, natomiast większą różnicą bramek przegrali czterokrotnie - po raz ostatni w 1978 roku (1:7 z Fortuną Düsseldorf).

Dla samego Lewandowskiego również był to historyczny rezultat, bowiem w zawodowej karierze klubowej Polak nigdy nie doznał tak druzgocącej porażki. Dotychczas największa różnica bramek, jaką jego wszystkie kluby przegrały mecze (Znicz Pruszków, Lech Poznań, Borussia Dortmund, Bayern Monachium) wynosiła cztery gole. Była to wyżej wspominana porażka 1:5 z Eintrachtem, którego trenerem był Adi Hutter, czyli obecny szkoleniowiec Borussii Moenchengladbach.

Środowa klęska to najwyższa porażka Lewandowskiego w karierze klubowej. W czerwcu 2010 roku Polak rozegrał 68 minut w meczu towarzyskim z Hiszpanią, który wówczas zakończył się zwycięstwem mistrzów Europy aż 6:0.

Koniec głosowania. Robert Lewandowski w końcu sięgnie po Złotą Piłkę?Szef plebiscytu France Football odniósł się do wycieku głosów w Złotej Piłce

Bayern Monachium drugi rok z rzędu pożegnał się z Pucharem Niemiec już w drugiej rundzie. W ubiegłym sezonie Bawarczycy sensacyjnie przegrali z Holstein Kiel w serii rzutów karnych. Po raz ostatni triumfowali w tych rozgrywkach w sezonie 2019/20, pokonując wówczas w finale 4:2 Bayer Leverkusen.