Pierwszy coming out w piłce na takim poziomie. "Ukrywanie tego było nierealne"

Środkowy pomocnik australijskiego Adelaide United Joshua Cavallo ujawnił, że jest gejem. - Wstydziłem się, że nigdy nie będę mógł robić tego, co kocham i być gejem - wyznał i dodał, że dokonał coming outu z myślą o innych zawodnikach i pomocy im w ujawnieniu prawdy na temat swojej orientacji seksualnej.

Więcej treści sportowych znajdziecie na Gazeta.pl.

Cavallo przyznał, że już sześć lat temu zrozumiał, że jest osobą homoseksualną, jednak dopiero teraz zdecydował się na opowiedzenie o tym szerszej publice. — Cieszę się, że wreszcie mogą położyć temu kres i rozmawiać swobodnie o swoim życiu — wyznał.

Zobacz wideo Paweł Rabiej: Ze standardów WHO wyciąga się zdania wyrwane z kontekstu

Joshua Cavallo: Wstydziłem, że nie nigdy nie będę mógł robić tego, co kochać i być gejem

Pomocnik dodał, że ciążyła na nim presja, a decyzja o dokonaniu coming outu wymagała od niego sporej odwagi. — Dorastając, zawsze czułem potrzebę ukrywania się, ponieważ czułem wstyd. Wstydziłem się, że nigdy nie będę mógł robić tego, co kocham i być gejem — stwierdził.

21-latek obawiał się, że po tej decyzji nie będzie mógł grać w piłkę nożną. — Ukrywanie tego, kim naprawdę jestem, aby spełnić dziecięce marzenie i grać w piłkę nożną wydawało się być nierealne. Przez całe życie zakładałem, że jest to temat, o którym nigdy nie powinno się mówić — dodał.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Joshua Cavallo wyraził nadzieję, że coming out nie wpłynie na jego dalszą karierę, a jednocześnie pomoże innym graczom będącym w podobnej sytuacji w podjęciu odważnych decyzji. — Jako że gra w piłkę stale rośnie w siłę, chcę pomóc w jej dalszym rozwoju i dać innym graczom w mojej sytuacji poczucie, że nie są sami — stwierdził.

Klub z Adelaide wyraził już pełne poparcie dla swojego zawodnika, podobnie jak dyrektor generalny i trener pierwszego zespołu. Joshua Cavallo stał się tym samym pierwszym zadeklarowanym homoseksualistą w najwyższej klasie rozgrywkowej na świecie.

21-letni Australijczyk mający również maltańskie obywatelstwo rozpoczynał karierę w młodzieżowym zespole Melbourne City FC. Graczem Adelaide United jest od lutego 2021 roku. W tym sezonie rozgrywek A-League rozegrał 26 meczów, w których zanotował dwie asysty.

Więcej o:
Copyright © Agora SA