"Upokorzenie". Włosi nie mają żadnej litości dla Jose Mourinho. Blamaż i wstyd

AS Roma doznała totalnego upokorzenia w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, przegrywając na wyjeździe aż 1:6 z norweskim FK Bodo/Glimt. Włoskie media nie pozostawiły suchej nitki na Jose Mourinho i jego piłkarzach "To było upokorzenie trenera, który bezradnie statystował" - czytamy we włoskiej prasie.

Więcej treści sportowych znajdziecie na Gazeta.pl.

FK Bodø/Glimt, które w lipcu dwukrotnie przegrało z Legią Warszawa w eliminacjach Ligi Mistrzów dało drużynie ze stolicy Włoch lekcję futbolu. Choć przed pierwszym gwizdkiem AS Roma była wskazywana jako absolutny faworyt, rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Napoli-Legia Warszawa. Mistrz Polski przed bardzo trudnym zadaniem [TRANSMISJA]Czesław Michniewicz skomentował mecz z Napoli w Lidze Europy. I wytłumaczył zmiany

Blamaż AS Romy z FK Bodø/Glimt: Włoskie media: "Jose Mourinho bezradnie statystował"

Już w pierwszej połowie gospodarze pokazali, że nie zamierzają oddawać pola lepszemu przeciwnikowi. Po 20 minutach Norwegowie prowadzili po trafieniach Erika Botheima i Patricka Berga. W 28. minucie kontaktowego gola strzelił Carles Perez, ale jak się okazało, było to jedyne trafienie dla gości w tym starciu. Druga połowa w wykonaniu FK Bodø/Glimt była prawdziwym koncertem. Erik Botheim dołożył drugą bramkę, dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Ola Solbakken, a szóstego gola dołożył Amahl Pellegrino, ustalając tym samym wynik na 6:1.

Jose Mourinho w meczu z Bodo GlimtKompromitacja Romy w LKE z drużyną, którą ograła Legia! Największa klęska Mourinho w karierze!

Włoskie media nie szczędziły słów krytyki, oceniając postawę AS Romy w tym spotkaniu. "La Gazzetta dello Sport" napisała, że był to "koszmar Romy, a Jose Mourinho został upokorzony". Sam mecz był "niekończącym się wstydem w wykonaniu okropnie brzydkiej Romy". Na koniec dziennik podkreślił, że była to "żenująca porażka".

Włoski oddział Eurosportu ocenił pojedynek w podobnym tonie. "To był koszmarny wieczór dla Giallorossich. Zostali dosłownie zdeklasowani przez Norwegów, którzy dominowali od pierwszej do ostatniej minuty. Mecz zakończył się niesamowitym tenisowym wynikiem".

Jeszcze bardziej portugalskiemu trenerowi dostało się od serwisu ilmattino.it. "Jeśli Mourinho chciał pokazać, że ławka AS Roma jest słaba, to mu się udało. Przeszedł od słów do czynów. To było upokorzenie trenera, który bezradnie statystował" - czytamy.

Po wstydliwej porażce AS Roma spadła na drugie miejsce w tabeli grupy C Ligi Konferencji Europy z dorobkiem sześciu punktów. FK Bodø/Glimt jest liderem z siedmioma punktami na koncie. Zespół ze stolicy Włoch będzie miał okazję do rewanżu już za dwa tygodnie, kiedy to oba zespoły zagrają ze sobą w czwartej kolejce fazy grupowej.