Rzut karny w FA Cup hitem sieci. Dostał w głowę, ale ustał! Żywiołowa reakcja kibiców [WIDEO]

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas serii rzutów karnych w meczu kwalifikacyjnym FA Cup pomiędzy drużynami Weymouth FC i Yeovil Town. Piłka po strzale jednego z piłkarzy gości trafiła w głowę stewarda, który stał za bramką. Wideo z tej sytuacji stało się hitem w sieci.

Spotkanie w ostatniej rundzie kwalifikacyjnej tegorocznej edycji FA Cup pomiędzy Weymouth FC i Yeovil Town, drużynami występującymi na piątym poziomie rozgrywkowym w Anglii miało dramatyczny przebieg. Po remisie 1:1 w pierwszym meczu rewanż miał zdecydować, który z zespołów awansuje do głównego turnieju.

Zobacz wideo "Czesław Michniewicz w meczu z Lechem nie zrobił nic, żeby się uratować"

Piłkarze Plymouth cieszą się z kuriozalnego gola strzelonego w ostatnich minutach meczu z Boltonem.Kandydat na najbardziej kuriozalnego gola w tym sezonie! Piłkarze Plymouth "odpłynęli" [WIDEO]

Rzut karny hitem w sieci

W regulaminowym czasie gry ponownie padł remis 1:1. Dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia, dlatego o awansie zadecydowała seria rzutów karnych. Zawodnicy obu drużyn nie błyszczeli w nich skutecznością - na dziewięć jedenastek wykorzystano zaledwie trzy.

Ostatecznie lepsi w rzutach karnych byli zawodnicy Yeovil Town, choć uderzenie jednego z nich stało się hitem w sieci. Ostatnią jedenastkę wśród graczy gości wykonywał Tom Knowles. Jego strzał poszybował obok bramki i trafił w głowę stewarda, który kontrolował sytuację na trybunach i nie patrzył na boisko. Na szczęście nic mu się nie stało, a cała sytuacja wywołała spory hałas wśród siedzących za bramką kibiców.

Piotr ZielińskiPiotr Zieliński? "Oczekujemy, że się znajdzie wśród 15 najlepszych zawodników na świecie"

Pudło Knowlesa nie miało żadnych konsekwencji. Po chwili rzutu karnego nie wykorzystał gracz Weymouth FC Brandon Goodship, dzięki czemu to Yeovil Town uzyskało awans do FA Cup.

Więcej o: