Uli Hoeness, król norymberskiej kiełbasy, przemówił. "Weganie? Chorują"

Uli Hoeness w wywiadzie dla radia Antenne Bayern wypowiedział się o weganizmie. Król norymberskiej kiełbasy i były szef Bayernu skrytykował taki styl życia.

Od wielu lat Uli Hoeness daje się poznać jako człowiek, który nie stroni od kontrowersyjnych komentarzy, a jego cięty język wielokrotnie był tematem nagłówków w niemieckiej prasie. W ostatnim wywiadzie dość niespodziewanie za cel swojej krytyki obrał osoby preferujące wegańską dietę.

Zobacz wideo Fatalne informacje dla Lewandowskiego ws. Złotej Piłki! "Mają krótką pamięć"

Konflikt na linii Lewandowski-Salihamidzić? Tym gestem zaprzeczyli plotkomWielki powrót Roberta Lewandowskiego. Polak znów na szczycie, ale nie sam

Uli Hoeness krytykuje wegańskie pożywienie

W trakcie jednej z audycji bawarskiego radia Antenne Bayern Hoeness przyznał, że jest zdecydowanym przeciwnikiem takiego sposobu odżywiania. - Wciąż akceptuję odrobinę jedzenie wegetariańskie, ale w ogóle nie akceptuję pożywienia wegańskiego. Ludzie korzystający z takiej diety na dłuższą metę chorują - ocenił.

Legendarny piłkarzy Bayernu Monachium dodał jednocześnie, że takie osoby nie umieją pogodzić się ze skierowaną w ich stronę krytyką. - Problem polega na tym, że są bardzo bojowo nastawieni. Jeśli tylko ich skrytykujesz, to cię zaatakują - dodał.

Uli Hoeness i jego biznes

Kontekst rozmowy został przedstawiony przez dziennik "Sport Bild". W latach 80. Uli Hoeness stał się współzałożycielem zakładu mięsnego, który obecnie jest najbardziej znany z produkcji kiełbaski norymberskiej. W firmie pracuje 300 osób, a w ciągu jednego dnia produkuje ona cztery miliony kiełbasek. W tej chwili zarządza nią syn i córka byłego piłkarza.

Hoeness wyjaśnił, że w przeszłości próbował dodać do swojej oferty wegetariańskie substytuty mięsa, ale ostatecznie nie był w stanie tego zrobić. - Nie lubię takich produktów, ponieważ jest tam wszystko, czego nie powinno być w kiełbasce norymberskiej, a mianowicie stabilizatory i wzmacniacze smaku - przyznał.

Angielscy kibice przed finałem Euro 2020Jest kara dla Anglii za dantejskie sceny na Wembley podczas finału Euro 2020

Uli Hoeness był zawodnikiem Bayernu Monachium w latach 1970-1978. Po zakończeniu kariery sportowej był działaczem sportowym, a w latach 2009-2014 pełnił rolę prezydenta bawarskiego klubu. Po spędzeniu niemal dwóch lat w więzieniu za oszustwa podatkowe Hoeness ponownie pełnił tę funkcję w latach 2016-2019.

Więcej o: