Bramkarz nagle padł na murawę. Skutki skandalu mogą być nieodwracalne [WIDEO]

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło podczas sobotniego spotkania 11. kolejki belgijskiej Jupiler Pro League pomiędzy Standardem Liege i OH Leuven. Bramkarz gości Rafael Romo może częściowo stracić słuch po tym, jak tuż obok niego wybuchła wyrzucona z sektora gospodarzy petarda.

Sobotnie spotkanie na Stade Maurice Dufrasne w Liege miało niesamowity przebieg. Przez długi czas wydawało się, że zdecydowanie bardziej utytułowani i  wskazywani w roli faworyta tego pojedynku gospodarze odniosą pewne zwycięstwo. Tak się jednak nie stało.

Angielscy kibice przed finałem Euro 2020Jest kara dla Anglii za dantejskie sceny na Wembley podczas finału Euro 2020

Zaskakujący przebieg meczu

W 39. minucie Standard wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Abdoula Tapsoby. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze prowadzili już 2:0, kiedy to do siatki trafił Denis Mihai Dragus. Przewaga drużyny z Liege była wyraźna, a mogła być jeszcze większa, ale w 53. minucie sędzia nie uznał drugiego gola Dragusa.

Arbiter doliczył do drugiej połowy aż 10 minut i w tym czasie drużyna OH Leuven zdołała doprowadzić do wyrównania. Najpierw w szóstej minucie doliczonego czasu kontaktową bramkę strzelił Xavier Mercier, a trzy minuty później do remisu doprowadził Sory Kaba.

Bramkarz OH Leuven może trwale stracić słuch

Taki obrót spraw, połączony ze słabą dyspozycją Standardu w tym sezonie spowodował frustrację wśród kibiców. Jeden z nich dopuścił się nawet wrzucenia na boisko petardy. Ta nieszczęśliwie spadła tuż obok bramkarza OH Leuven Rafaela Romo. Po jej wybuchu Wenezuelczyk padł na murawę i trzymał się za prawe ucho.

31-latek zgłosił sztabowi medycznemu problemy ze słuchem, którego nie odzyskał nawet po zakończeniu meczu. Romo udał się w poniedziałek na badanie laryngologiczne i choć wypadły one pomyślnie, na ten moment nie jest jasne, czy i kiedy bramkarz odzyska słuch.

Władze Standardu wystosowały już przeprosiny wobec wenezuelskiego bramkarza, a ponadto przy pomocy kamer monitoringu zidentyfikowały kibica, który rzucił petardę na boisko. "Dzięki kamerom znajdującym się na stadionie sprawca został zidentyfikowany i zostanie surowo ukarany nie tylko przez wymiar sprawiedliwości, ale także przez nasz klub, który odmówi mu wstępu na nasz obiekt przez maksymalny możliwy okres. Ten gest był całkowicie nieodpowiedzialny i takie rzeczy nie mogą mieć miejsca na obiekcie piłkarskim. Chcielibyśmy jeszcze raz szczerze przeprosić Rafaela Romo i mamy nadzieję, że jego zdrowie wkrótce wróci do normy" - poinformował klub w oświadczeniu.

Kacper Kozłowski najdroższym graczem w ekstraklasie. Jest droższy niż cztery klubyWielki transfer reprezentanta Polski? A to mógłby być tylko przystanek. Di Marzio pewny

Po 11. kolejkach belgijskiej Jupiler Pro LeagueStandard Liege z dorobkiem zaledwie 14 punktów zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli. OH Leuven z kolei plasuje się na pierwszym bezpiecznym 16. miejscu.