Piąty gol w szóstym meczu. Polski napastnik się nie zatrzymuje [WIDEO]

Mariusz Stępiński został bohaterem Arisu Limassol w meczu szóstej kolejki ligi cypryjskiej. Polak strzelił bardzo ważnego gola i miał spory udział przy kolejnym.

Mariusz Stępiński znakomicie odnajduje się w lidze cypryjskiej. Polak pod koniec września w siedem minut zanotował hat-tricka dla swojego Arisu Limassol. Łącznie w pięciu meczach zdobył cztery bramki. W poniedziałek po raz kolejny wpisał się na listę strzelców.

Bayern gromi, Lewandowski strzela. Polak wyróżniony przez niemieckie mediaLewandowski wskazany przez gwiazdę na faworyta Złotej Piłki. "Patrzyłbym na dwa lata"

Mateusz Stępiński robi furorę na Cyprze. Znowu został bohaterem

Jego Aris grał na wyjeździe z Doksą Katokopia w szóstej kolejce cypryjskiej ekstraklasy. Mecz zaczął się świetnie dla gospodarzy, bo wyszli na prowadzenie już w siódmej minucie. Tidjani Anane popisał się potężnym wolejem zza pola karnego po tym, jak piłka po jego strzale z wolnego odbiła się od muru. Poprawka była bezbłędna. Wynik 1:0 utrzymywał się długo, ale końcówce meczu nastąpiło trzęsienie ziemi. Aris w trzy minuty wyszedł na prowadzenie i to za sprawą Polaków.

Najpierw w 86. minucie na listę strzelców wpisał się właśnie Mariusz Stępiński. Były piłkarz m.in. Wisły Kraków i Ruchu Chorzów wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową dał swojej drużynie wyrównanie. Jakby tego było mało, to trzy minuty później Stępiński znowu brał udział w akcji bramkowej. Oddał płaski strzał z obrębu pola karnego, po którym piłkę odbił bramkarz. Był jednak bezradny wobec dobitki innego byłego ekstraklasowicza – Daniela Sikorskiego. Aris wygrał 2:1 i obecnie jest na drugim miejscu w tabeli. Drużyna Stępińskiego i Sikorskiego traci jeden punkt do lidera, którym jest AEK Larnaka.

Luis FigoLuis Figo wskazał swojego faworyta do zdobycia Złotej Piłki. "Krok po kroku"

Stępiński ma na koncie już pięć goli w lidze cypryjskiej i jest drugim najlepszym strzelcem rozgrywek. Liderem jest kolejny znany polskim kibicom piłkarz – Ivan Trickovski, który już siedmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców.