UEFA wreszcie podjęła decyzję. Jest kara dla Anglików za finał EURO 2020

UEFA wzięła w końcu pod lupę zachowania angielskich kibiców sprzed finału Euro 2020. Wówczas wielu fanów próbowało dostać się na Wembley bez biletu, doszło również do przepychanek i zablokowania wyjść ewakuacyjnych. Niewykluczone, że reprezentacja Anglii będzie grała przed pustymi trybunami.

Finał rozgrywanego w tym roku Euro 2020 było dla Anglików najważniejszym piłkarskim wydarzeniem od ponad 50 lat. Wejściówki na starcie z Włochami na Wembley próbowało zdobyć wielu kibiców, jednak ostatecznie na trybunach pojawiło się "zaledwie" 60 tysięcy osób. Nie podobało się to kibolom, którzy za wszelką cenę chcieli wejść na obiekt.

Zobacz wideo Kibice wdarli się na finał Euro 2020

Wymowne koszulki piłkarzy Lecha po meczu z Legią. Tak 'Kolejorz' świętował zwycięstwoLech Poznań zakpił z Legii po wygranej w hicie. Nawiązał do słynnej akcji

Skandaliczne zachowanie kiboli przed finałem Euro 2020

Jeszcze przed rozpoczęciem finałowego spotkania w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo nagrań, na których było widać liczne grupy kibiców wszczynających zamieszki. Po meczu okazało się zaś, że w jego trakcie na stadionie przebywało sporo osób, które nie miały biletów.

Co najgorsze, obawiający się konfrontacji z agresywnymi kibolami, posiadający wejściówki fani nie mogli dotrzeć na trybuny. Wraz z niekorzystnym dla Anglików rozstrzygnięciem i zwycięstwem Włochów po serii rzutów karnych, sfrustrowani sympatycy reprezentacji Anglii kontynuowali demolkę.

UEFA wlepi symboliczną karę

Po trzech miesiącach od zakończenia EURO 2020 UEFA zapowiedziała, że zajmie się tą sprawą, jednak kara najprawdopodobniej będzie obejmować jedynie jedno spotkanie na Wembley bez udziału publiczności. Stacja Sky Sports poinformowała, że kibice najpewniej nie będą mogli wejść na trybuny podczas ostatniego meczu w eliminacjach mistrzostw świata przeciwko Albanii.

Bayern gromi, Lewandowski strzela. Polak wyróżniony przez niemieckie mediaNiemcy docenili występ Roberta Lewandowskiego. Wielkie wyróżnienie

Brytyjskie media przypomniały również październikowe spotkanie Anglików z Węgrami, podczas którego również doszło do skandalicznych wydarzeń na trybunach. W tym przypadku UEFA jednak postanowiła nie reagować. Okazuje się zatem, że zachowanie kiboli ujdzie wszystkim na sucho.

Więcej o: