Trybuna zawaliła się pod kibicami podczas meczu holenderskiej ekstraklasy [WIDEO]

Do groźnego zdarzenia doszło po zakończeniu spotkania w ramach dziewiątej kolejki holenderskiej Eredivisie pomiędzy NEC Nijmegen i Vitesse Arnhem. Pod cieszącymi się ze zwycięstwa kibicami gości nagle zawaliła się trybuna. Na szczęście nikomu nie stało się nic groźnego.

Niedzielne spotkanie zakończyło się wygraną 1:0 drużyny gości. Gola na wagę zwycięstwa i trzech punktów w 16. minucie strzelił Nikolai Frederiksen, który wykorzystał dobre podanie od Oussamy Darfalou. Po zakończeniu derbowej wygranej piłkarze Vitesse podbiegli do swoich kibiców, aby wspólnie cieszyć się z nimi z triumfu.

Zobacz wideo Engel: Mam szacunek do piłkarzy, z którymi awansowałem na MŚ. Jak trzeba było bić się na pięści to biliśmy się na pięści

Gest Lewandowskiego po zejściu z boiska znów będzie szeroko komentowany w NiemczechGest Lewandowskiego po zejściu z boiska znów będzie szeroko komentowany w Niemczech

O krok od dramatu na trybunie gości

Radość szybko mogła zakończyć się tragedią. W pewnym momencie trybuna wypełniona podskakującymi w geście radości kibicami Vitesse się zawaliła. Na szczęście do dramatu nie doszło, a to za sprawą kontenera dla gastronomii, który znajdował się pod pechową trybuną i w pewnym sensie zamortyzował głębsze zawalanie się konstrukcji.

Holenderskie media niedługo po tym zdarzeniu poinformowały, że pomimo groźnie wyglądającej sytuacji na szczęście nikomu nic się nie stało. Kibice w porę zdążyli cofnąć się z uszkodzonej trybuny, dzięki czemu nie doszło do dalszego zawalenia się, a w konsekwencji zagrożenia dla fanów.

Pasjonująca rywalizacja Lewandowskiego i Haalanda w klasyfikacji strzelców BundesligiLewandowski plus dwa! Pasjonująca rywalizacja z Haalandem w klasyfikacji strzelców Bundesligi

Zwycięstwo nad NEC Nijmegen pozwoliło Vitesse Arnhem przesunąć się na szóste miejsce w tabeli holenderskiej Eredivisie. Gospodarze, którzy zanotowali już czwartą porażkę w tym sezonie i po dziewięciu kolejkach zajmują 11. miejsce.

Więcej o: