Jacek Góralski wrócił do gry. Pierwszy mecz po siedmiu miesiącach przerwy

Jacek Góralski wrócił na boisko po raz pierwszy od lutego. Polak wyleczył kontuzję więzadeł krzyżowych w kolanie i pojawił się w meczu Kajratu Ałmaty z FK Aktobe 2:1.

Dokładnie 11 lutego dowiedzieliśmy się o kontuzji Jacka Góralskiego. "Pechowy okres... następny kadrowicz z problemami (wiązadła)" - napisał na Twitterze prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Choć 2020 rok zakończył się dla niego znakomicie, bo pomocnik zdobył z Kajratem Ałmaty mistrzostwo Kazachstanu, to 2021 rozpoczął się od złych wiadomości. Pomocnik zerwał więzadło krzyżowe przednie. 

Zobacz wideo Sensacyjny kandydat do zastąpienia Wojciecha Szczęsnego. "Sprawdźcie mnie za 5 lat"

Jacek Góralski zagrał po raz pierwszy od siedmiu miesięcy

Jacek Góralski pojawił się na boisku w 62. minucie mecz Kajratu Ałmaty z FK Aktobe. Polak nie był obecny przy żadnym ze strzelonych goli, ponieważ padły ona przed końcem pierwszej połowy. Pierwszą bramkę zdobył w 31. minucie Artur Szuszenaczew, drugą w 41. minucie Guldżigit Ałykulow. Jedynym strzelcem Aktobe był Nuraly Alip. 

Haaland odskoczył Lewandowskiemu, a Borussia BayernowiHaaland odskoczył Lewandowskiemu, a Borussia Bayernowi

Kajrat Ałmaty walczy o utrzymanie tytułu mistrzowskiego. Obecnie zespół znajduje się na 3. miejscu w tabeli z dorobkiem 47 punktów. Pierwsze miejsce zajmuje FK Astana, która ma sześć punktów więcej. Drugie miejsce z kolei Toboł Kustanaj, który ma o jeden punkt mniej. 

Kolejnym celem Góralskiego jest powrót do reprezentacji Polski. - Paulo Sousa zachował się bardzo w porządku. Powiedział, że zna mnie, oglądał mecze z moim udziałem i żebym się nie martwił. Moim celem jest powrót do reprezentacji, bo dostanę swoją szansę - powiedział pomocnik. Jacek Góralski trafił do Kajratu Ałmaty w styczniu 2020 roku za milion euro z Łudogorca Razgrad. Reprezentant Polski rozegrał 18 oficjalnych spotkań w barwach trzykrotnego mistrza Kazachstanu. Kontrakt Góralskiego z Kajratem jest ważny do końca grudnia 2023 roku.

Więcej o: