"Tuttosport" ujawnił krótką listę nominowanych do nagrody Golden Boy. Nie ma na niej Kozłowskiego

Włoska gazeta "Tuttosport" opublikowała krótką listę nominowanych do nagrody Golden Boy w 2021 roku. Kacper Kozłowski nie znalazł się w gronie 20 piłkarzy, którzy będą walczyć o statuetkę.

Nagroda Golden Boy jest przyznawana od 2003 roku przez dziennikarzy sportowych z całej Europy. Twórcą całego plebiscytu jest włoska gazeta "Tuttosport", a zwycięzcę nagrody wybiera kapituła złożona z 40 dziennikarzy. Wśród nich znajdują się przedstawiciele "Bilda", "La Gazzetty dello Sport", "A Boli", "Marki" czy "Gazety Wyborczej". Każdy z dziennikarzy nominuje pięciu zawodników - dla najlepszego przeznacza 10 punktów, 7 dla drugiego, 5 dla trzeciego, 3 dla czwartego i 1 punkt dla piątego.

Zobacz wideo Kuriozalna zmiana Paulo Sousy. Nikt się tego nie spodziewał

Zostało 20 piłkarzy nominowanych do nagrody Golden Boy. Na liście nie ma już Polaków

Włoska gazeta "Tuttosport" opublikowała listę 20 zawodników nominowanych do zdobycia nagrody Golden Boy. Wcześniej zestawienie zawierało odpowiednio 40, 60, 80 i 100 piłkarzy. Na samym początku jedynym polskim zawodnikiem na liście był Filip Marchwiński z Lecha Poznań, ale po zmniejszeniu listy do 80 graczy wskoczył Kacper Kozłowski, reprezentujący Pogoń Szczecin.

Ostatecznie na liście 20 piłkarzy walczących o statuetkę Golden Boy nie znalazł się żaden z polskich piłkarzy U-21. W finałowej 20-tce znalazł się m.in Pedri czy Gavi z Barcelony, Jamal Musiala z Bayernu Monachium, Jude Bellingham z Borussii Dortmund czy Eduardo Camavinga, występujący w Realu Madryt. Na liście największą liczbę reprezentantów mają Niemcy (Musiala, Wirtz, Adeyemi) oraz Hiszpanie (Pedri, Gavi, Bryan Gil).

W zeszłym roku nagrodę Golden Boy otrzymał Erling Braut Haaland, który obecnie występuje w barwach Borussii Dortmund. Zwycięzca zostanie ogłoszony na uroczystej gali w Turynie, która odbędzie się 13 grudnia tego roku. Najwięcej zwycięzców tego plebiscytu podchodzi z Francji. Nagrodę tę zdobywali: Paul Pogba (2013), Anthony Martial (2015) oraz Kylian Mbappe (2017).

Więcej o: