Skandal podczas el. MŚ U-20. Piłkarki nie miały gdzie trenować i spać [WIDEO]

Eliminacje kobiecych mistrzostw świata U20, które w 2022 roku odbędą się w Kostaryce przyniosły olbrzymi skandal. Młode piłkarki z Demokratycznej Republiki Kongo przed meczem z rówieśniczkami z Kamerunu nie miały gdzie trenować i spać. Sytuacja obiegła cały świat, a zawodniczki czekają na reakcję ze strony FIFA.

W 1974 roku Demokratyczna Republika Kongo (wówczas jest jako Zair) zanotowała jedyny występ w historii mistrzostw świata. Furory nie zrobiła, a do tego zanotowała jeden z najbardziej wstydliwych wyników od początku rozgrywania turnieju, przegrywając aż 0:9 z Jugosławią. Od tamtego czasu piłkarze i piłkarki z tego kraju nie mieli możliwości rywalizowania na mundialu.

Zobacz wideo Kuriozalna zmiana Paulo Sousy. Nikt się tego nie spodziewał

Kamil Glik i Kyle Walker w meczu Polska - Anglia"Kamil Glik nie odpuści, dotknęło go to". Anglia może zostać ukarana

Szereg zaniedbań ze strony federacji

Niewykluczone, że sytuacja w kolejnych dekadach nie ulegnie zmianie, o ile tamtejsza federacja nie zacznie przykuwać większej wagi do szkolenia młodzieży. Przykład tego, jak fatalnie podchodzi się do młodych adeptów w Demokratycznej Republice Konga pojawił się w ostatnich dniach.

Piłkarki do lat 20 mierzyły się w Kinszasie z rówieśniczkami z Kamerunu w eliminacjach młodzieżowych mistrzostw świata. Po przybyciu na miejsce okazało się, że nie mają gdzie spać i trenować. Wszystko za sprawą zaniechania sprawy przez federację Demokratycznej Republiki Konga, która nie zadbała o możliwość ćwiczenia na stadionie. Z tego powodu młode piłkarski musiały trenować na ruchliwej ulicy.

Oczekiwanie na reakcję ze strony FIFY

Jakby tego było mało, zawodniczki z Demokratycznej Republiki Konga nie miały gdzie spać, bowiem federacja nie opłaciła im noclegu. O całej sprawie poinformował sekretarz generalny FIFPro, stowarzyszenia zrzeszającego piłkarzy i piłkarki Jonas Baer-Hoffmann.

Jak dotąd FIFA nie zabrała jeszcze stanowiska w sprawie młodych zawodniczek. Po publikacji filmu, na którym widać trenujące na ulicy piłkarki wszyscy mają nadzieję, że sytuacja ulegnie zdecydowanej zmianie.

Gwiazda Bayernu ma iść do więzienia. Jego żonie wszystko ujdzie płazemGwiazda Bayernu ma iść do więzienia. Jego żonie wszystko ujdzie płazem

Fatalne warunki mocno przyczyniły się do przebiegu spotkania eliminacyjnego z Kamerunem. Piłkarki Demokratycznej Republiki Kongo przegrały 0:5 i odpadły z dalszej rywalizacji.

Więcej o: