Węgierscy kibice przepędzili policję na Wembley. Wszystko zaczęło się od baneru

Reprezentacja Anglii gra z Węgrami w siódmej kolejce el. MŚ na stadionie Wembley. Mecz dopiero się rozpoczął, a doszło do incydentu z udziałem kibiców gości. Interweniowała policja, ale została przepędzona przez fanów Madziarów.

Reprezentacja Anglii po sześciu kolejkach jest liderem grupy I w eliminacjach do mistrzostw świata w Katarze z 19 punktami i pewnie zmierza po bezpośredni awans na przyszłoroczny mundial. Węgrzy z kolei tracą pięć punktów do drugiej Albanii i w przypadku porażki mogą definitywnie stracić szanse na grę w barażach.

Zobacz wideo Engel: Mam szacunek do piłkarzy, z którymi awansowałem na MŚ. Jak trzeba było bić się na pięści to biliśmy się na pięści

Węgierscy kibice starli się z policją i ją przepędzili. Spore zamieszanie na Wembley

Kibice reprezentacji Węgier byli aktywni na trybunach stadionu Wembley jeszcze przed rozpoczęciem spotkania z Anglią. Fani wygwizdali piłkarzy gospodarzy, którzy klękali przed pierwszym gwizdkiem. Dodatkowo kibice Madziarów trzymali w górze baner, którego treść wskazywała na to, że są przeciwni takim akcjom społecznym.

Nie minęło nawet pięć minut, a policja oraz stewardzi musieli interweniować w sektorze kibiców gości. Służby porządkowe nie były jednak w stanie uspokoić kibiców i zostali przez nich przepędzeni. Tłum ustawił się wokół jednej z bram wyjściowych z sektora. Fani reprezentacji Węgier nadal prowokowali policję oraz kibiców z Anglii. Sytuacja cały czas się rozwija, a z każdą kolejną minutą w mediach społecznościowych pojawiają się nowe zdjęcia i nagrania z Wembley.

Reprezentacja Węgier w ostatnich dwóch meczach eliminacji MŚ w Katarze zagra odpowiednio z San Marino oraz z reprezentacją Polski. Anglików z kolei czekają starcia z Albanią oraz San Marino.  

Więcej o: