Karim Benzema zgarnie Złotą Piłkę? "Na boisku przyćmiewa wszystkich"

Już 29 listopada w Paryżu odbędzie się uroczysta gala Złotej Piłki 2021. Wśród faworytów do zdobycia nagrody są wymieniani przede wszystkim trzej zawodnicy - Leo Messi, Jorginho i Robert Lewandowski. Coraz częściej jednak do tego grona zaliczany jest także Karim Benzema.

W tym roku nie ma zdecydowanego faworyta do zdobycia Złotej Piłki. Jest jednak grono kilku zawodników, którzy są wymieniani jako ci, którzy mogą sięgnąć w tym roku po to trofeum. Są to przede wszystkim Leo Messi, Jorginho i Robert Lewandowski. Każdy z nich ma szanse i wszystko wskazuje na to, że to właśnie jeden z tych piłkarzy triumfuje w tegorocznej edycji plebiscytu. 

Zobacz wideo "Spadłem z krzesła". Robert Lewandowski pędzi pod szklany sufit [SEKCJA PIŁKARSKA #92]

Niespodziewany zdobywca Złotej Piłki? "Na boisku przyćmiewa wszystkich"

W ostatnim czasie jednak coraz częściej do grona faworytów Złotej Piłki zaliczany jest także Karim Benzema. Napastnik od kilku sezonów prezentuje wyśmienitą formę, ale ostatnio jest zdecydowanym liderem Realu Madryt i w tym sezonie ma niesamowite statystyki. W 10 rozegranych dotychczas spotkań dla swojego klubu Francuz zdobył 10 bramek i zaliczył siedem asyst! Do tego dorzucił jeszcze dwie bramki i asystę w pięciu spotkaniach dla reprezentacji Francji

Pod kandydaturą Karima Benzemy zdecydowanie podpisują się Francuzi, którzy bardzo chcieliby, aby po trofeum sięgnął w końcu przedstawiciel ich kraju. Do niedawna wydawało się, że najbliżej tego jest Kylian Mbappe, ale sytuacja nieco się odmieniła. - Benzema może wygrać Złotą Piłkę. Niektórzy skupiają się tylko na zdobytych trofeach, ale liczą się również występy indywidualne, klasa piłkarza, jego charyzma i fair play. Pod względem charyzmy i fair play niewielu jest takich jak Benzema. Jeśli chodzi o klasę, to ma jej wystarczająco dużo. Myślę, że w tym roku nikt nie miał takiej elegancji jak właśnie Benzema przy zdobywanych bramkach. Pod względem statystyk indywidualnych jest wśród najlepszych - powiedział 13-krotny reprezentant Francji Jerome Rothen. 

W podobnym tonie wypowiedział się inny były francuski kadrowicz - Eric Di Meco. - Według mnie w tym roku Benzema był najlepszym piłkarzem na świecie. W poprzednim sezonie Real Madryt dotarł do półfinału Ligi Mistrzów za sprawą Benzemy. W La Lidze ciągnął cały zespół. Na EURO był jednym z niewielu Francuzów, którzy uwolnili się od krytyki. Na boisku przyćmiewa wszystkich. Według mnie trzeba to docenić - podsumował były obrońca.

Uroczysta gala Złotej Piłki 2021 odbędzie się 29 listopada w Paryżu. 

Więcej o: