"Przeszli do historii! Cud". Francja w ekstazie po ostatnim brakującym trofeum

"Przeszli do historii", "Cud Benzemy ich wskrzesił" - tak piszą o francuskiej kadrze, która właśnie wygrała rozgrywki Ligi Narodów tamtejsze media. Wskazują nawet nieoczywistego bohatera finału przeciwko Hiszpanii.

Po kapitalnej drugiej połowie Francuzi wygrali 2:1 z Hiszpanią w finale Ligi Narodów UEFA, czym po raz drugi w turnieju finałowym odwrócili losy spotkania. Tym samym są drugim zespołem, który wygrał te rozgrywki w ich krótkiej historii.

Francuzi wychwalają swoją kadrę po wygranej w Lidze Narodów. "Przeszli do historii"

Francuskie media właśnie na bazie niedługiej listy triumfatorów rozgrywek - wcześniej sięgała po nie jeszcze tylko Portugalia w 2019 roku - wskazują ważną dla nich zależność. Nie ma na świecie drugiej tak utytułowanej drużyny, jak Francja, bo ta wywalczyła mistrzostwo świata, mistrzostwo Europy, a do tego teraz dokłada Ligę Narodów. Żaden inny zespół nie ma takiego zestawu trofeów. Serwis lci.fr pisze, że pod tym względem piłkarze Didiera Deschampsa "przeszli do historii".

Po finale najwięcej wyróżnień przypada Karimowi Benzemie. Napastnik strzelił pierwszego gola, pozwalającego rozpocząć odwracanie losów spotkania przeciwko Hiszpanii. "Le Parisien" pisze, że był to "cud, który pomógł wskrzesić Trójkolorowych".

Nieoczywisty bohater Francuzów. "Spowodował, że francuscy kibice mogli tańczyć na trybunach"

Poza piłkarzem Realu Madryt na głównego zasłużonego w meczu dziennikarze wskazują także strzelca drugiej bramki, Kyliana Mbappe, ale i bramkarza Hugo Llorisa.

"To autor dwóch kluczowych parad w końcówce spotkania - 88. minucie i drugiej minucie doliczonego czasu gry. Spowodował, że francuscy kibice mogli tańczyć na trybunach, a zawodnicy Didiera Deschampsa podnieśli trofeum" - wskazuje portal francetvinfo.fr.