Roberto Mancini wskazał faworyta do Złotej Piłki. Nie mogło być inaczej

Roberto Mancini nie ma wątpliwości, kto powinien wygrać Złotą Piłkę za 2021 rok. Selekcjoner reprezentacji Włoch wskazał swojego faworyta i mówiąc krótko: nie zaskoczył. Inaczej być nie mogło.

W piątek France Football opublikowało listę 30 piłkarzy nominowanych do Złotej Piłki za 2021 rok. W tym gronie znalazło się miejsce m.in. dla Roberta Lewandowskiego oraz aż pięciu włoskich graczy.

Zobacz wideo Sousa powinien częściej pojawiać się w Polsce! "To budzi pytania" [SEKCJA PIŁKARSKA #94]

Kylian MbappeMbappe był na spalonym, ale sędzia wytłumaczył się z uznania gola. "To bez sensu" - grzmią Hiszpanie

Nominowani zostali Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Nicolo Barella, Jorginho oraz Gianluigi DonnarummaRoberto Mancini, trener reprezentacji Włoch, która w lipcu wygrała mistrzostwa Europy, a w ostatnią niedzielę pokonała Belgię 2:1 i zajęła trzecie miejsce w jej drugiej edycji, nie ma lepszego kandydata do wygrania Złotej Piłki niż Jorginho, pomocnika reprezentacji Włoch i Chelsea

Faworyt Manciniego do wygrania Złotej Piłki w 2021 roku. "Powinien ją zdobyć"

- Cała piątka trafiła tam, ponieważ jest dobra, a nie ze względu na mnie. Moim zdaniem to Jorginho powinien zdobyć Złotą Piłkę - stwierdził Mancini. I dodał: - Wygrał wszystko, co było możliwe i bardzo zasługuje na to wyróżnienie. Byłoby dla mnie dziwne, gdyby tak się nie stało - dodał selekcjoner reprezentacji Włoch.

Jakiś czas temu na ten temat głos zabrał również Jorginho. - Kto o tym nie marzy? Marzenie o małych i dużych rzeczach to praktycznie to samo. Więc lepiej mieć wielkie marzenia - podkreślił pomocnik Chelsea, który w 2021 roku najpierw wygrał z Chelsea Ligę Mistrzów, a w lipcu cieszył się z kolegami z tytułu mistrza Europy.

screen YouTubePiękne sceny przed meczem z San Marino. Tak szatnia żegnała Fabiańskiego [WIDEO]

Bukmacherzy postanowili wytypować, którzy piłkarze mają największe szanse na zdobycie tegorocznej Złotej Piłki. Ich zdaniem największym faworytem jest Leo Messi, kurs, na którego zwycięstwo wynosi 1,35. Następny w kolejności jest Jorginho (kurs 5,50). Bardzo wysoko, bo na trzecim miejscu w kolejności jest Robert Lewandowski (kurs 7,00).

Zwycięzcę w tegorocznym plebiscycie Złotej Piłki wybiorą dziennikarze ze 180 krajów z całego świata. Finałowa gala odbędzie się 29 listopada w Paryżu w Theatredu Chatelet.

Więcej o: