Szokujące słowa Neymara. Przedwczesny koniec?! "Nie wiem, czy sobie poradzę"

Neymar chce zakończyć karierę reprezentacyjną po mistrzostwach świata 2022. - Wynika to z tego, że nie wiem, czy jestem odpowiednio silny wewnętrznie, aby nadal radzić sobie z piłką nożną - wyjaśnił lider reprezentacji Brazylii.

Reprezentacja Brazylii jest na dobrej drodze do awansu na mistrzostwa świata 2022 w Katarze. Canarinhos mają na koncie komplet zwycięstw w dziewięciu meczach i przewodzą w grupie eliminacji Ameryki Południowej z ośmioma punktami przewagi nad drugą Argentyną. Liderem kadry od kilku lat jest Neymar, który zszokował najnowszą deklaracją. 

Zobacz wideo "Jeżeli PSG nie wygra Ligi Mistrzów, to stanie się jeszcze większym memem, niż było"

Neymar z szokującą deklaracją: Nie wiem, czy jestem odpowiednio silny wewnętrznie, aby nadal radzić sobie z piłką nożną

- Myślę, że to będą moje ostatnie mistrzostwa świata. Wynika to z tego, że nie wiem, czy jestem odpowiednio silny wewnętrznie, aby nadal radzić sobie z piłką nożną - powiedział Neymar na antenie stacji DAZN. Słowa Brazylijczyka mogą szokować, gdyż w 2022 roku będzie miał dopiero 30 lat. - Zrobię wszystko, żeby pokazać się z dobrej strony i odnieść zwycięstwo z Brazylią, aby spełnić moje największe marzenie z dzieciństwa. Mam nadzieję, że to się uda - zaznaczył także. 

Mimo stosunkowo młodego wieku Neymar ma już na koncie 113 meczów w reprezentacji Brazylii, w których strzelił 69 goli i zaliczył 49 asyst. W kadrze narodowej debiutował w 2010 roku, ale jak dotąd brał udział w dwóch mistrzostwach świata. W 2014 roku przed własną publicznością zajął wraz z Canarinhos czwarte miejsce, a w 2018 roku odpadł w 1/4 finału po porażce z Belgią

San Marino reaguje na mecz z Polską. Zdanie o Lewandowskim usuniętoSan Marino reaguje na mecz z Polską. Zdanie o Lewandowskim usunięto

Neymar jest na dobrej drodze, aby być liderem klasyfikacji wszechczasów pod względem występów w swojej reprezentacji. Obecnie przewodzi Cafu, który w latach 1990-2006 rozegrał 142 spotkań. Neymar jest czwarty. Pod względem liczby goli strzelonych w kadrze wyprzedza go jedynie Pele, który ma na koncie 77 trafień. Decyzja o zakończeniu reprezentacyjnej kariery może przeszkodzić mu w skutecznej pogoni za liderami obu klasyfikacji. 

Więcej o: