Kolejna zmiana w PZPN. Była dziennikarka TVP zastąpi Janusza Basałaja

Aleksandra Rosiak zostanie nowym dyrektorem departamentu komunikacji i mediów PZPN. Od 1 listopada zastąpi na tym stanowisku Janusza Basałaja, z którym kontrakt zostanie w najbliższych dniach rozwiązany. Zmiana ta ma zostać potwierdzona na sobotnim zebraniu zarządu PZPN, ale wg informacji Sport.pl sprawa ta jest już na ostatniej prostej do finalizacji.

Jako pierwszy o samej zmianie poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski z Weszło. Aleksandra Rosiak ma w PZPN odpowiadać za komunikację korporacyjną, dotyczącą głównie tego, co dzieje się w związkowych gabinetach. Dotyczy to zarówno komunikacji wewnętrznej, jak i kontaktów z mediami. W zakresie spraw sportowych, w tym dotyczących reprezentacji Polski, za komunikację związku będzie odpowiadał z kolei rzecznik prasowy i kierownik kadry – Jakub Kwiatkowski.

Zobacz wideo Kulesza: Dlaczego wygrałem? Trzeba pytać delegatów. Boniek: Polska piłka ma we mnie przyjaciela

Wszechstronna dziennikarka i rzecznik największej organizacji badawczej w Polsce

Aleksandra Rosiak ma 38 lat i wieloletnie doświadczenie dziennikarskie. Przez czternaście lat pracowała w Telewizji Polskiej. Na różnych szczeblach, m.in. przez trzy lata (przed zmianą władzy w 2015 roku) działała w dziennikarstwie informacyjnym, prowadząc pasma informacyjne i programy TVP Info oraz dzienne wydania Wiadomości, a także brała udział w realizacji rozmaitych programów telewizyjnych TVP 1, TVP 2 i TVP Polonia – reportażach, magazynach, filmach dokumentalnych i programach na żywo. Prowadziła też zarówno telewizję śniadaniową („Kawa czy Herbata", „Pytanie na śniadanie"), jak i organizowany przez TVP festiwal w Opolu.

Koniec końców Rosiak, absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim, zdecydowała się odejść z TVP i w 2021 roku pracuje jako dyrektor departamentu komunikacji i PR oraz rzecznik prasowy Sieci Badawczej Łukasiewicz. Sieć ta jest trzecią pod względem wielkości w Europie i największą organizacją badawczą w Polsce. W jej skład wchodzą 32 instytuty naukowo-badawcze w całym kraju, zatrudniające 7000 osób, w tym 4500 naukowców i inżynierów, a także dysponujące 440 laboratoriami i unikalną aparatura badawczą.

Jak czytamy na stronie sieci, Aleksandra Rosiak odpowiada tam „za kształtowanie i realizację całościowej polityki informacyjnej w zakresie budowania pozytywnych relacji z mediami, liderami opinii, obecność w internecie i mediach społecznościowych oraz komunikację wewnętrzną Łukasiewicza. Sprawuje także nadzór nad działaniami promocyjnymi, budowaniem wizerunku i zarządza marką Sieci Badawczej Łukasiewicz."

Paulo Sousa na konferencji prasowej przed meczem z San MarinoSousa złapał się za głowę po pytaniu dziennikarza. Nie wierzył w to, co słyszy [WIDEO]

Kolejna zmiana w PZPN

Janusz Basałaj był w PZPN szefem departamentu mediów i komunikacji od listopada 2012 roku. To były szef sportowych redakcji Canal+, TVP czy Orange Sport, a także prezes Wisły Kraków, gdy ta zdobywała mistrzostwo Polski (2004/2005). Do PZPN trafił niedługo po rozpoczęciu pierwszej kadencji Zbigniewa Bońka. I razem z Bońkiem odchodzi. Pod koniec września - kilka tygodni po wyborach na nowego prezesa, które wygrał Cezary Kulesza - portal meczyki.pl jako pierwszy informował, że Basałaj wraz z początkiem października także opuści siedzibę PZPN przy Bitwy Warszawskiej.

Piszemy także, bo Basałaj to kolejny bliski współpracownik Bońka, który pożegnał się z PZPN. Wraz z byłym prezesem odeszli ze związku już m.in. sekretarz generalny Maciej Sawicki (został prezesem Kanału Sportowego), doradca Piotr Burlikowski (wrócił do Zagłębia Lubin), a z funkcją dyrektora sportowego pożegnał się także Stefan Majewski oraz Dariusz Pasieka, który przestał być szefem szkoły trenerów w Białej Podlaskiej.

Więcej o: