Niemcy zatrzymani! A mogło być jeszcze lepiej. Dobry mecz Polaków

Reprezentacja Polski U20 pokazała się z bardzo dobrej strony i bezbramkowo zremisowała z Niemcami w swoim trzecim meczu sparingowego turnieju Elite League. Zawodnicy Miłosza Stępińskiego byli kilkukrotnie bliscy strzelenia gola.

W dwóch poprzednich meczach w ramach tej edycji sparingowego turnieju Elite League Polacy nie radzili sobie zbyt dobrze. Najpierw przegrali 0:2 z Włochami, a następnie bezbramkowo zremisowali z Portugalią. Poza tymi reprezentacjami, w tegorocznej edycji turnieju grają również Holandia, Anglia, Szwajcaria i Czechy.

Dobra gra i remis z Niemcami

Biało-czerwoni od początku spotkania pokazywali się z bardzo dobrej strony, jednak z biegiem czasu Niemcy zaczęli osiągać wyraźną przewagę. Najgroźniejszą sytuację stworzyli właśnie rywale, którzy w 24. minucie byli bliscy strzelenia gola, ale piłka po uderzeniu Paula Nebela trafiła w słupek.

Od początku drugiej połowy ponownie to Niemcy byli stroną przeważającą, ale w późniejszych minutach biało-czerwoni również byli w stanie stworzyć kilka dogodnych okazji. Najbliżej do wpisania się na listę strzelców byli Arkadiusz Pyrka i Ernest Terpiłowski, ale w obu przypadkach zabrakło nieco szczęścia.

Polacy wystąpili w następującym składzie: Marcel Lotka - Patryk Peda, Kacper Łopata, Maksymilian Tkocz - Mateusz Żukowski (Jakub Iskra), Karol Struski (Jakub Kałuziński), Jan Biegański (Karol Knap), Dawid Kocyła (Arkadiusz Pyrka), Dominik Piła (Ernest Terpiłowski), Mateusz Maćkowiak (Bartłomiej Eizenchart) - Kacper Zych (Maciej Mas).

Trzecie miejsce Polaków w tabeli

Po trzech meczach sparingowego turnieju Elite League reprezentacja Polski U-20 zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Liderem są Niemcy.

1. Niemcy U20 - 2 mecze, 1 zwycięstwo, 1 remis, 4 punkty, bramki 2:0
  2. Włochy U20 - 1 mecz, 1 zwycięstwo, 3 punkty, bramki 2:0
  3. Polska U20 - 3 mecze, 2 remisy, 1 porażka, 2 punkty, bramki 0:2
  4. Portugalia U20 - 1 mecz, 1 remis, bramki 0:0
  5. Holandia U20 - 0 meczów, 0 punktów, bramki 0:0
  6. Anglia U20 - 0 meczów, 0 punktów, bramki 0:0
  7. Szwajcaria U20 - 0 meczów, 0 punktów, bramki 0:0
  8. Czechy U20 - 0 meczów, 0 punktów, bramki 0:0