Falstart młodej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy

Prowadzona przez Dariusza Gęsiora reprezentacja Polski do lat 17 bezbramkowo zremisowała z Macedonią Północną w pierwszym spotkaniu grupy 5 I rundy eliminacji do mistrzostw Europy. Biało-czerwoni w najbliższych dniach rozegrają jeszcze dwa spotkania.

Polscy piłkarze do lat 17 znajdują się w czterozespołowej grupie. 10 października czeka ich pojedynek z Andorą, natomiast trzy dni później zagrają z Irlandią, czyli gospodarzem turnieju pierwszej rundy kwalifikacji do przyszłorocznego Euro U17.

Zobacz wideo "Wokół kadry Sousy zrobiło się spokojniej. Te mecze trzeba wygrać"

Tak trener San Marino cieszył się z gola. Jakby nic się nie stałoTrener San Marino postawił piłkarzom cel na mecz z Polską. "Zrobimy wszystko"

Polska U17 zaledwie remisuje z Macedonią Północną

Reprezentacja do lat 17 w meczu z Macedonią Północną wystąpiła w składzie Marcel Mendes-Dudziński - Miłosz Kurzydłowski, Bartosz Tomaszewski, Mikołaj Tudruj - Tommaso Guercio, Marcel Kalemba, Jakub Staniszewski, Kacper Masiak (Jakub Jędrasik), Kacper Terlecki (Dawid Gruszecki), Maciej Bochniak (Maksymilian Dziuba) - Oliwier Sławiński.

Był to pierwszy mecz rozgrywany w ramach "polskiej grupy". W czwartkowy wieczór sytuacja w tabeli może ulec zmianie, kiedy to Irlandia zmierzy się z Andorą.

Tabela grupy 5

  1. Polska - 1 mecz, 1 remis, 1 punkt, bramki: 0:0
  2. Macedonia Północna - 1 mecz, 1 remis, 1 punkt, bramki: 0:0
  3. Andora - 0 meczów, 0 punktów, bramki 0:0
  4. Irlandia - 0 meczów, 0 punktów, bramki 0:0

Zasady eliminacji do młodzieżowego Euro

W I rundzie eliminacyjnej biorą udział 52 zespoły, które zostały podzielone na 13 grup, po cztery drużyny w każdej. Do kolejnej fazy awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy, cztery drużyny z trzecich miejsc z najlepszym bilansem w starciach z czołowymi dwoma ekipami ze swojej grupy, a także Hiszpania i Holandia, które zostały zwolnione z I rundy z uwagi na najwyższe rozstawienie.

Druga runda eliminacyjna zostanie rozegrana wiosną 2022 roku. Biorące w niej udział 32 zespoły zostaną podzielone na osiem grupy, a do turnieju finałowego awans uzyskają zwycięzcy grup i siedem zespołów z drugich miejsc, które uzyskają najlepszy bilans w starciach z pierwszą i trzecią drużyną w grupie.

Cezary Kulesza reaguje na nieobecność Paulo Sousy na meczach ekstraklasy. Zapowiedział działaniePaulo Sousa trafi na dywanik do prezesa PZPN? Jest reakcja na ostatnie doniesienia

Turniej finałowy mistrzostw Europy do lat 17 odbędzie się w maju 2022 roku w Izraelu. Reprezentacja gospodarzy ma już zagwarantowany udział w rywalizacji.

Więcej o: