Falstart młodej reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy

Prowadzona przez Dariusza Gęsiora reprezentacja Polski do lat 17 bezbramkowo zremisowała z Macedonią Północną w pierwszym spotkaniu grupy 5 I rundy eliminacji do mistrzostw Europy. Biało-czerwoni w najbliższych dniach rozegrają jeszcze dwa spotkania.

Polscy piłkarze do lat 17 znajdują się w czterozespołowej grupie. 10 października czeka ich pojedynek z Andorą, natomiast trzy dni później zagrają z Irlandią, czyli gospodarzem turnieju pierwszej rundy kwalifikacji do przyszłorocznego Euro U17.

Zobacz wideo "Wokół kadry Sousy zrobiło się spokojniej. Te mecze trzeba wygrać"

Polska U17 zaledwie remisuje z Macedonią Północną

Reprezentacja do lat 17 w meczu z Macedonią Północną wystąpiła w składzie Marcel Mendes-Dudziński - Miłosz Kurzydłowski, Bartosz Tomaszewski, Mikołaj Tudruj - Tommaso Guercio, Marcel Kalemba, Jakub Staniszewski, Kacper Masiak (Jakub Jędrasik), Kacper Terlecki (Dawid Gruszecki), Maciej Bochniak (Maksymilian Dziuba) - Oliwier Sławiński.

Był to pierwszy mecz rozgrywany w ramach "polskiej grupy". W czwartkowy wieczór sytuacja w tabeli może ulec zmianie, kiedy to Irlandia zmierzy się z Andorą.

Tabela grupy 5

  1. Polska - 1 mecz, 1 remis, 1 punkt, bramki: 0:0
  2. Macedonia Północna - 1 mecz, 1 remis, 1 punkt, bramki: 0:0
  3. Andora - 0 meczów, 0 punktów, bramki 0:0
  4. Irlandia - 0 meczów, 0 punktów, bramki 0:0

Zasady eliminacji do młodzieżowego Euro

W I rundzie eliminacyjnej biorą udział 52 zespoły, które zostały podzielone na 13 grup, po cztery drużyny w każdej. Do kolejnej fazy awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy, cztery drużyny z trzecich miejsc z najlepszym bilansem w starciach z czołowymi dwoma ekipami ze swojej grupy, a także Hiszpania i Holandia, które zostały zwolnione z I rundy z uwagi na najwyższe rozstawienie.

Druga runda eliminacyjna zostanie rozegrana wiosną 2022 roku. Biorące w niej udział 32 zespoły zostaną podzielone na osiem grupy, a do turnieju finałowego awans uzyskają zwycięzcy grup i siedem zespołów z drugich miejsc, które uzyskają najlepszy bilans w starciach z pierwszą i trzecią drużyną w grupie.

Turniej finałowy mistrzostw Europy do lat 17 odbędzie się w maju 2022 roku w Izraelu. Reprezentacja gospodarzy ma już zagwarantowany udział w rywalizacji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA