300 mln złotych! Fortuna dla Polonii Warszawa. Ale jest warunek

- Stadion z punktu widzenia strategicznego jest niezbędny, żeby klub odnosił sukcesy i mógł zarabiać na siebie - powiedział właściciel Polonii Warszawa Gregoire Nitot. Francuz zapowiedział, że nadal jest skłonny zainwestować 300 milionów złotych w zamian za 40-letnią dzierżawę.

Polonia Warszawa od kilku lat występuje w III lidze. Od marca 2020 roku właścicielem klubu został Gregoire Nitot, który zapowiada, że do 2029 roku stołeczny klubu ponownie będzie występował w ekstraklasie. Według jego wyliczeń będzie musiał do tego czasu zainwestować 25 milionów złotych.

Zobacz wideo "Legia dzięki Michniewiczowi stała się europejskim klubem"

Polonia Warszawa będzie mieć nowy stadion? Właściciel zapowiada, że wyłoży 300 milionów złotych, ale w zamian za dzierżawę

Posiadający polski paszport Francuz od początku przejęcia klubu wspomina o budowie nowego stadionu (na 15,5 tys. miejsc), który ma przyczynić się do dalszego rozwoju Polonii. - Stadion z punktu widzenia strategicznego jest niezbędny, żeby klub odnosił sukcesy i mógł zarabiać na siebie - powiedział w najnowszym wywiadzie z Interią

W czerwcu Rada Miasta st. Warszawy przyznała 114 milionów złotych na renowację obiektu przy ul. Konwiktorskiej. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Nitot ma wyłożyć resztę kwoty. Francuz zapowiedział, że nie wycofał się ze swoich planów. - W dalszym ciągu podtrzymuję chęć inwestycji w stadion 300 milionów złotych pod warunkiem, że będę dzierżawcą stadionu i terenu przy nim z m.in. halą do gry w koszykówkę przez minimum 40 lat. Chciałbym, żeby cały teren był miejscem, gdzie, gdy nie ma meczu, każdy może przyjść i skorzystać na przykład z gastronomii. Chciałbym, żeby odbywały się tutaj koncerty, tętniło życie kulturalne - stwierdził. 

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy rozpocznie się budowa nowego obiektu. - Jesteśmy cały czas w kontakcie z miastem, piłka leży po ich stronie. [...] Na razie miasto chce być partnerem w biznesie publiczno-prywatnym. Czekamy na rozstrzygniecie przetargów, kto zaprojektuje i wybuduje nowy stadion wraz z całym kompleksem sportowym - zakończył Francuz. 

Polonia Warszawa przegrała w ostatniej kolejce 2:3 z rezerwami Legii Warszawa. Zespół z Konwiktorskiej zajmuje trzecie miejsce w tabeli ze stratą siedmiu punktów do liderującej Legionovii Legionowo, ale ma mecz rozegrany mniej. 

Więcej o: