Dariusz Szpakowski wskazał faworyta do Złotej Piłki. "Absolutnie kompletny"

Dariusz Szpakowski wraca na antenę TVP Sport. Z tej okazji udzielił wywiadu, w którym zdradził, kto jest jego faworytem do zdobycia Złotej Piłki. - To jest dziś absolutnie kompletny napastnik. Dla mnie jest faworytem numer jeden - podkreślił legendarny komentator.

Tegoroczna Złota Piłka zostanie przyznana już 29 listopada tego roku. Robert Lewandowski przyznał we wtorek, że nadal liczy na zdobycie tej prestiżowej nagrody. - Myślę, że przez te dwa ostatnie lata, tych nagród i trofeów zdobyłem bardzo dużo. Pokazałem, że jestem osobą, która może myśleć o tej Złotej Piłce - powiedział na konferencji prasowej w czasie zgrupowania reprezentacji Polski.

Zobacz wideo

Jasny sygnał Roberta Lewandowskiego. Jasny sygnał Roberta Lewandowskiego. "Czy można było zrobić coś więcej?"

Dariusz Szpakowski nie komentował wydarzeń sportowych, ani nie prowadził programów TVP od letnich igrzysk olimpijskich w Tokio, gdzie relacjonował wioślarstwo i kajakarstwo. Teraz, po problemach zdrowotnych, doświadczony komentator wraca na antenę. Z tej okazji w rozmowie z TVP Sport zdradził, że Lewandowski jest faworytem do zdobycia Złotej Piłki.

Dariusz Szpakowski wskazał swojego faworyta do zdobycia Złotej Piłki

- Robert ma wyjątkowy rok, potwierdzający jego dojrzałość piłkarską. Nawet w przegranych mistrzostwach Europy był pierwszoplanową postacią. To jest dziś absolutnie kompletny napastnik. Dla mnie jest faworytem numer jeden. Jest drogowskazem dla wszystkich młodych ludzi - powiedział Szpakowski.

Były piłkarz Borussii, Liverpoolu i Realu został grającym trenerem. W wieku 33 latByły piłkarz Borussii, Liverpoolu i Realu został grającym trenerem. W wieku 33 lat

- Ponadto jego profesjonalizm, wzorcowe prowadzenie się... Pamiętam jak po przegranym meczu z Anglią pojechali ze Szczęsnym i ich kobietami do jakiegoś klubu. Przed wejściem czekali paparazzi, a Robert wyszedł z wodą, kompletnie trzeźwy i nie było sensacji - podkreślił Szpakowski.

- Messi już swoje nagrody zgarnął. Natomiast Robert wspina się po drabinie sukcesów. Gdybym to ode mnie zależało, to przyznałbym tę nagrodę Robertowi, który ma niesamowity czas, zachwyca nas i jest w tym momencie graczem numer jeden na świecie - zakończył Szpakowski.

Więcej o: