Hernan Crespo wyjaśnił, dlaczego nazywany był "Polakiem"

Były legendarny napastnik reprezentacji Argentyny i takich klubów, jak Chelsea, Inter czy Lazio Hernan Crespo wypowiedział się na temat swojego pseudonimu. Podczas zawodowej kariery nosił przydomek "El Polaco", jednak nie miał on nic wspólnego z pochodzeniem zawodnika.

Hernan Crespo jest jednym z najlepszych napastników w historii reprezentacji Argentyny. W latach 1995-2007 rozegrał w narodowych barwach 64 spotkania, w których strzelił 35 goli. W klasyfikacji wszechczasów lepsi od niego pod tym względem są tylko Sergio Aguero (41 goli), Gabriel Batistuta (55 goli) i Leo Messi (79).

Zobacz wideo STUDIO SPORT.PL. Dogrywka. Tomasz Ćwiąkała opowiada o swoim transferze do telewizji Canal+

Piłkarz ekstraklasy wcielił się w Jamesa Bonda. Kibice zachywceniPiłkarz ekstraklasy wcielił się w Jamesa Bonda. Kibice zachwyceni [WIDEO]

Hernan Crespo dementuje plotki o polskich korzeniach

Jeszcze za czasów zawodowej kariery spekulowano, że Hernan Crespo ma polskie korzenie. Wszystko za sprawą jego pseudonimu "El Polaco", którym był określany podczas gry w Europie. Okazuje się jednak, że legendarny Argentyńczyk nie ma nic wspólnego z naszym krajem.

Tomasz Ćwiąkała w programie "The Legends" miał możliwość zapytania Crespo o jego pseudonim. - Jako dziecko miałem bardzo jasne włosy i moja ciocia mówiła na mnie "Polak". Cała rodzina zaczęła tak na mnie mówić. I tak zostało - odpowiedział Argentyńczyk. Przy okazji zdementował pogłoski, że jego babcia była Polką. - Przy tym pseudonimie chodziło tylko o kwestię związaną z wyglądem - dodał.

Hernan Crespo legendą włoskiej piłki

Lata świetności Hernana Crespo to przede wszystkim okres gry we Włoszech. W barwach Interu rozegrał 116 meczów, w których strzelił 45 goli, dla Parmy zagrał w 201 spotkaniach (94 bramki), dla Lazio - 73 mecze i 48 trafień, dla Milanu - 40 spotkań i 17 goli, a dla Genoi zdobył siedem bramek w 21 spotkaniach.

Hirving LozanoDramatyczne wyznanie piłkarza Napoli. "Mogłem umrzeć. Bardzo się bałem"

Hernan Crespo zaczynał karierę w River Plate, z którego w 1996 roku trafił do Parmy. Następnie reprezentował barwy Lazio, Interu, Chelsea, Milanu, Genoi i Parmy, w której zakończył karierę w 2012 roku.

Więcej o: