Wiemy, kiedy Robert Lewandowski może dostać Złotą Piłkę! "France Football" opublikowało datę gali

Dokładnie za dwa miesiące dowiemy się, czy Robert Lewandowski zostanie pierwszym Polakiem, który otrzyma Złotą Piłkę. "France Football" ogłosiło oficjalną datę plebiscytu, który powraca po roku przerwy.

- Robert zasłużył na Złotą Piłkę w tym roku - powiedział kilka dni temu Robert Pires, mistrz świata i Europy, który co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Wydaje się, że reprezentant Polski nie tylko w oczach Francuza powinien zostać wyróżniony najbardziej prestiżową nagrodą indywidualną, choć znajdą się też zwolennicy twierdzący, że ktoś zasłużył na nią bardziej. O tym kogo w tym roku nagrodzi "France Football" dowiemy się 29 listopada w Theatre du Chatelet w Paryżu.

Zobacz wideo "Spadłem z krzesła". Robert Lewandowski pędzi pod szklany sufit [SEKCJA PIŁKARSKA #92]

Złota Piłka już w listopadzie. Robert Lewandowski otrzyma prestiżową nagrodę?

W poprzednim roku Robert Lewandowski bezsprzecznie był głównym kandydatem do zdobycia Złotej Piłki, jednak "France Football" zdecydowało się odwołać plebiscyt z powodu pandemii koronawirusa. - Nie można było zachować sprawiedliwości w przypadku tego honorowego tytułu, w szczególności na poziomie statystycznym, a także przygotowań, ponieważ wszyscy aspirujący do tej nagrody nie mogli rywalizować na równych, uczciwych zasadach, na co wpływ miało przerwanie sezonów wywołanym pandemią koronawirusa - napisano przed rokiem w oficjalnym oświadczeniu.

 

W przewidywaniach ekspertów w gronie faworytów do wygrania Złotej Piłki znajduje się 6-7 piłkarzy. Teoretycznie największe szanse na jej zdobycie ma Jorginho, który wygrał Ligę Mistrzów z Chelsea i został mistrzem Europy z reprezentacją Włoch. W przeszłości jednak zdarzały się podobne sytuacje, gdy dany piłkarz wygrywał oba te trofea, a ostatecznie nie sięgnął po Złotą Piłkę

Robert Lewandowski strzela gola w meczu Bayern MOnachium - Dynamo Kijów w Lidze Mistrzów. Źródło: TwitterDwa gole Lewandowskiego! Polak wiceliderem klasyfikacji strzelców LM!

Kilka tygodni temu pojawiła się również informacja, że "France Football" miałoby w 2021 roku wręczyć dwie nagrody: aktualnemu zwycięzcy i najlepszemu zawodnikowi z 2020 roku. Jednak szef redakcji Pascal Ferre zdementował te doniesienia. - Jak mielibyśmy zorganizować głosowanie za zeszły rok? W tym roku przyznamy tylko nagrodę za 2021 r. Wiem, że Robert Lewandowski byłby w zeszłym roku faworytem, ale jedyny sposób, w jaki może sobie zrekompensować to, że wtedy nie dostał tej nagrody, to wygrać plebiscyt za 2021 rok - powiedział.

Co Lewandowski ma z 20-latka? Kolega z Bayernu wierzy, że Polak jeszcze długo pograCo Lewandowski ma z 20-latka? Kolega z Bayernu wierzy, że Polak jeszcze długo pogra

Robert Lewandowski w 2020 roku sięgnął wszystkie możliwe trofea drużynowe i niemal wszystkie indywidualne. Został królem strzelców Bundesligi, Ligi Mistrzów i Pucharu Niemiec. W tym roku do swoich osiągnięć dołożył Złotego Buta. 

Więcej o: