Taki gol się nie zdarza często. Norweg zrobił to już 3. raz w sezonie! [WIDEO]

Morten Gamst Pedersen przez ponad osiem lat występował w Blackburn Rovers. Były reprezentant Norwegii ma 40 lat, a wciąż zachwyca swoją formą w norweskiej 3. lidze. W sezonie 2021 Pedersen strzelił już osiem goli, z czego trzy bezpośrednio z rzutów rożnych.

W barwach Blackburn Rovers w latach 2005-12 Morten Gamst Pedersen rozegrał 259 meczów w Premier League, w których strzelił 34 goli i zaliczył 45 asyst. 40-letni obecnie Norweg ma na swoim koncie także 82 występy i 17 bramek w reprezentacji Norwegii. 

Zobacz wideo "Barcelona gra jak Stoke. Koeman jest żywym trupem w Barcelonie"

Jeszcze w sezonie 2019 roku Pedersen występował w norweskiej najwyższej klasie rozgrywkowej w zespole Tromso IL, na zakończenie kariery doświadczony pomocnik przeniósł się do Alta IF, grającego w norweskiej trzeciej lidze. 

Pedersenowi idzie tam naprawdę nieźle. W 2020 roku strzelił siedem goli w 13 meczach, a obecny sezon jest dla Norwega jeszcze lepszy. W 17 kolejkach 40-latek trafiał do siatki już osiem razy, ale niezwykłe w tym wszystkim jest to, że aż trzy z tych bramek padły bezpośrednio z rzutu rożnego!

Morten Gamst Pedersen pokonał w ten sposób bramkarzy Moss FK (3:1), Brattvag IL (1:1) oraz Kongsvinger (2:3), a wszystkie te bramki można zobaczyć na wideo poniżej. Drużyna Pedersena zajmuje w tabeli trzeciej ligi szóste miejsce z dorobkiem 29 punktów w 18 meczach. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA