Fatalna kontuzja reprezentanta Polski! Operacja i długa przerwa

Fatalne wieści w sprawie Kamila Piątkowskiego. Zawodnik Red Bulla Salzburg doznał złamania kostki w meczu Pucharu Austrii z SC Kalsdorf (8:0). 21-letni obrońca będzie operowany i będzie musiał pauzować przez trzy miesiące.

Dla Kamila Piątkowskiego, który latem przeniósł się do Red Bulla Salzburg z Rakowa Częstochowa, był to szósty mecz w barwach mistrza Austrii i ostatni na najbliższe miesiące. W 57. minucie starcia pucharowego z SC Kalsdorf, wygranym przez Red Bulla 8:0, opuścił boisko z kontuzją i został zmieniony przez Bryana Okoha.

Zobacz wideo "Szczęsny jest krytykowany, ale ma wsparcie Allegriego. Trener stoi po jego stronie"

Operacja i długa przerwa Piątkowskiego

Jak poinformował w piątek Red Bull Salzburg, kontuzja pięciokrotnego reprezentanta Polski jest poważna. W najbliższym czasie Piątkowski przejdzie operację, po której będzie pauzował do końca 2021 roku.

- Kamil Piątkowski doznał złamania kostki podczas meczu pucharowego z FC Kalsdorf. Nasz 21-letni polski środkowy obrońca będzie operowany w ciągu najbliższych kilku dni, a następnie będzie nieaktywny przez około trzy miesiące - napisano w oficjalnym komunikacie. 

Kamil Piątkowski, który do Salzburga trafił za około 5 milionów euro, rozegrał w barwach mistrzów Austrii sześć spotkań, z czego cztery w austriackiej Bundeslidze, jeden w Pucharze Austrii i jeden w Lidze Mistrzów. Debiut Piątkowskiego w najbardziej elitarnych europejskich rozgrywkach miał miejsce tydzień temu, w wyjazdowym meczu z Sevillą (1:1). 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.