Tak, stąd naprawdę można strzelić gola! Roberto Carlos vol. 2 [WIDEO]

Niebywały gol w meczu brazylijskiej Serie B! Napastnik zespołu Sampaio Correa Jackson zdobył bramkę strzałem z niemal zerowego kąta. Trafienie do złudzenia przypomina legendarny strzał Robert Carlosa z 1998 roku.

W piłce nie ma rzeczy niemożliwych! Kolejnym potwierdzeniem tej tezy jest gol w meczu brazylijskiej Serie B strzelony przez Jacksona z Sampaio Correi. Dzięki temu trafieniu 28-latek z staje się kandydatem do zdobycia nagrody FIFA im. Ferenca Puskasa, którą uhonorowani są strzelcy najładniejszych bramek w danym roku.

Zobacz wideo Paulo Sousa tęskni za reprezentantem Polski. "Nie stać nas" [SEKCJA PIŁKARSKA #92]

Niesamowity gol w Brazylii. Huknął z zerowego konta niczym Robert Carlos [WIDEO]

W 45. minucie meczu z Brusque zawodnik gospodarzy Jackson walczył o piłkę z obrońcą rywali w okolicach narożnika pola karnego. 28-latek ubiegł rywala i zdecydował uderzyć się z niemal zerowego kąta piłkę zmierzającą na rzut karny. Odważna i na pozór bezsensowna próba strzału zakończyła się sukcesem. Trajektoria lotu piłki była niespotykana, gdyż na początku widzimy jak odkręca się w kierunku bramki, by później wpaść do siatki przy krótki słupku obok bezradnego bramkarza.

Oglądając nagranie z bramki, starsi kibice mogą przypomnieć sobie trafienie Roberto Carlosa z meczu Copa del Rey pomiędzy Realem Madryt a Tenerife. Gol Jacksona wygląda niczym lustrzane odbicie bramki słynnego lewego obrońcy, który zdobył ją po uderzeniu z lewego narożnika boiska. 

 

Piękne trafienie Jacksona ostatecznie nie dało jego drużynie trzech punktów. Choć po jego bramce Sampaio Correa prowadziła 2:0, to ostatecznie spotkanie z Brusque zakończyło się remisem 2:2. Dla 28-latka było to pierwsze trafienie w sezonie. 

Fenomenalny gol w III lidze rumuńskiejTrzy sekundy i gol! To trzeba zobaczyć, żeby uwierzyć [WIDEO]

Więcej o: