60-letni wiceprezydent kraju został kapitanem klubu w... Lidze Mistrzów. "Robin Hood"

Do niecodziennej sytuacji doszło we wtorkowym meczu CONCACAF League pomiędzy surinamskim Interem Moengotapoe a Olimpią Tegucigalpa z Hondurasu. Jako kapitan gospodarzy na boisko wybiegł 60-letni wiceprezydent Surinamu - Ronnie Brunswijk.

We wtorek w stolicy Surinamu, czyli Paramaribo odbyło się spotkanie CONCACAF League pomiędzy miejscowym Interu Moengotapoe z Olimpią Tegucigalpa z Hondurasu. Nie byłoby w nim nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że zagrał w nim 60-letni wiceprezydent Surinamu - Ronnie Brunswijk, który jest jednocześnie właścicielem Interu. 

Zobacz wideo Paulo Sousa tęskni za reprezentantem Polski. "Nie stać nas" [SEKCJA PIŁKARSKA #92]

Wiceprezydent i właściciel klubu na boisku. Ciekawy mecz w CONCACAF League

Doświadczony zawodnik nie pomógł jednak swojej drużynie, która przegrała aż 0:6. Brunswijk przebywał na boisku do 52. minuty, występując jako środkowy pomocnik w ustawieniu 4-3-3. Nagrania ze spotkania wskazują na to, że rzeczywiście niezbyt często opuszczał środkową strefę boiska. Według brazylijskiego portalu Globo.com polityk zaliczył 14 celnych podań na 17 prób. 

Skończył karierę Skończył karierę "przez idiotów jak Mourinho". Krzyknął "zamknij się!" i rzucił butem

Ronnie Brunswijk to bardzo ciekawa postać, którą w Surinamie znają prawdopodobnie wszyscy. Przed laty działał w partyzantce, dzięki czemu dorobił się przydomku "Robin Hood z Surinamu". Głównie dlatego, że miał rozdawać biednym pieniądze, które sam kradł z banków. Z czasem został legalnym politykiem, a obecnie jest jednym z najbogatszych ludzi w kraju. Sam twierdzi, że dorobił się na wydobyciu złota, ale amerykańskie media są pewne, że największe pieniądze uzyskał dzięki handlowi narkotykami.  

screen YouTubeTrener przyszedł do nowego klubu i zrezygnował po 3 godzinach. "Niewykonalne"

Rewanżowe spotkanie Interu z Olimpią odbędzie się 29 września Estadio Tiburcio Carias Andino w Tegucigalpie. 

Więcej o: